Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział zysków w spółce cywilnej

  udziału w zyskach. Ustalony w umowie stosunek udziału wspólnika w zyskach odnosi się w razie wątpliwości także do udziału w stratach. W (...)

 • Udział w zyskach spółki komandytowej

  może być inaczej określone w umowie spółki, która nawet może zwolnić wspólnika od udziału w stratach Natomiast termin „zwrot wkładu” nie jest tożsamy z udziałem w (...)

 • Wyłączenie wspólnika od udziału w zyskach

  prawo do równego udziału w zyskach i uczestniczy w stratach w tym samym stosunku bez względu na rodzaj i wartość wkładu. Umowa spółki może jednak w inny sposób określić (...)

 • Porada prawna na temat udział w zyskach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat udział w zyskach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ryzykowna optymalizacja podatkowa

  . Przyjmuje się, że udział w zyskach i stratach stanowi tu wyznacznik dla udziałów byłych już wspólników. Dla nas oznacza to tyle, że nasz partner uzyskuje (...)

 • Stałe wypłaty dla wspólników spółki komandytowej i jawnej - opinia prawna

  w tym samym stosunku bez względu na rodzaj i wartość wkładu. Określony w umowie spółki udział wspólnika w zysku odnosi się, w razie wątpliwości, także (...)

 • Różny udział w zysku i w stracie

  Czy możliwy jest w spółce cywilnej podział udziału w kosztach inny niż podział udziału w zyskach? Np. spółka ma trzech udziałowców. Przychód spółki wynosi -10000, koszta (...)

 • Jak zmienić skład osobowy spółki cywilnej - opinia prawna

  udziałów” jest w analizowanym przypadku nietrafne, jako że wspólnicy spółki cywilnej nie posiadają żadnych w niej udziałów; posiadają ewentualnie roszczenie (...)

 • Udziały w majątku spółki cywilnej

  cywilnej, lecz stopnia udziału wspólników w zyskach oraz stratach wynikających z działalności spółki. Przypomnijmy, iż przepis ten stanowi, że każdy wspólnik jest uprawniony do równego (...)

 • Wkłady w spółce partnerskiej

  udział wspólnika w zysku odnosi się, w razie wątpliwości, także do jego udziału w stratach. Przepis ten ma jednak charakter dyspozytywny. Zatem w umowie spółki wspólnicy (...)

 • Dopłaty w spółce cywilnej

  dopłatę i z tego powodu uczestniczyć w zyskach spółki w większym stopniu, to należałoby uzyskać uchwałę wspólników o ustanowieniu nowego podziału w zyskach spólki. (...)

 • Ucieczka dłużnika z majątkiem do spółki cywilnej

  Kilkakrotnie zetknąłem się z takimi sytuacjami, w których osoby (w tym także oszuści po wyrokach karnych) będące dłużnikami w zakresie niebagatelnych kwot zakładały spółki cywilne, (...)

 • Podział zysków w spółce komandytowej

  postanowienie, zgodnie z którym udział w zyskach będzie się kształtował tak, jak wskazano w pytaniu, bez względu na to, jaki wkład dany wspólnik wnosi do spółki. Nie można (...)

 • Przystąpienie do udziału w spółce będącej kontrahentem - opinia prawna

  wspólników należy udział w zyskach, prawo do głosu, do dywidendy, zbycia udziału itp. Ponadto wspólnikom przysługuje prawo kontroli ksiąg i dokumentów spółki. Wspólnicy decydują (...)

 • Określenie udziału w zyskach i stratach spółki

  , partnerska) sposób ustalenia zasad udziału wspólników w zyskach i stratach jest dowolny. Co oznacza, że może być on nierówny. Wspólnicy mogą uzgodnić, że inny będzie ich udział (...)

 • Klastry przedsiębiorstw rodzinnych w projekcie

  majątkową za zobowiązania z tytułu uczestnictwa w przedsięwzięciu w takiej samej części, w jakiej uczestniczy w zyskach, chyba że umowa przedsięwzięcia stanowi inaczej. (...)

 • Rozliczenia między współwłaścicielami

  należy mi się jako współwłaścicielowi udział w zyskach z nieruchomości, w jakiej kwocie i formie i w jakich okresach rozrachunkowych (miesięcznych, rocznych)? Jak wynika (...)

 • Spłata wspólnika występującego ze spółki cywilnej

  zwraca się w naturze rzeczy, które wniósł do spółki do używania, oraz wypłaca się w pieniądzu wartość jego wkładu oznaczoną w umowie spółki, a w braku takiego oznaczenia (...)

 • Prowadzenie spraw spółki komandytowej

  niektóre uchwały podejmowane są większością 51% a niektóre 2/3 albo 3/4 głosów? Spółka komandytowa jest spółką osobową (w przeciwieństwie do spółki z o. o., która jest spółką kapitałową). (...)

 • Wypłaty dla wspólników spółki komandytowej

  W umowie spółki komandytowej został sprecyzowany udział w zyskach wszystkich wspólników (proporcjonalnie do wkładów). Czy wspólnicy mają prawo do wypłaty części przypadającego (...)

 • Podział majątku spółki jawnej

  istnieje pomiędzy nimi wspólność majątkowa małżeńska, w przypadku rozwodu małżonka będzie miała prawo do udziału w majątku spółki jako majątku objętego wspólnością majątkową (...)

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  sposób wpłacania zaliczek - w terminie płatności zaliczki za ostatni kwartał prowadzenia działalności. W tym przypadku podatnik jest obowiązany w terminie płatności tego podatku złożyć (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  gospodarki. Od kwietnia 2012 państwo ma zagwarantowany udział w zyskach z wydobycia wybranych surowców naturalnych. Od kiedy? Obowiązuje od 18 kwietnia 2012 r. Uszczelnienie „podatku (...)

 • Roszczenia regresowe a dłużnicy solidarni

  cywilnej oraz w sprawach nieuregulowanych art. 860-875 kc. Zasadą w spółce cywilnej jest równy udział w zyskach (i w stratach), niezależnie od zaangażowania (...)

 • Swoboda przedsiębiorczości a rozliczenia spółek powiązanych

  tytułem kosztów kwot przekazanych na rzecz spółki dominującej, odmienne traktowanie pomiędzy spółkami będącymi rezydentami fińskimi w zależności od tego, czy ich spółka dominująca ma siedzibę (...)

 • Definicja bezpłatnego użyczenia i użytkowania

  , uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Jednocześnie uważam, że uprawnienie to przysługuje mu w części w jakiej ma on udział w zyskach spółki. amortyzacja, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki jawnej - warunki, zasady - pomocy...

  Witam wszystkich. Jestem w trakcie ustalania zasad, podziałów itp w związku z wystąpieniem na prośbę pozostałych wspólników ze spółki. Proszę (...)

 • procentowy udział jako forma wyngarodzenia?

  Witam, w niedalekiej przyszłości (myślę, że w tym roku) planuję założyć firmę. Obecnie współpracuję z dwiema osobami, które w tej chwili (...)

 • Firma 2 współwłaścicieli

  Witam Jeżeli zły dział to przepraszam. Może opiszę sytuację,Jestem kompletnie zielony w sprawach Prawa. Mam 50 lat jestem z zawodu hydraulikiem (...)

 • Prawo autorskie majątkowe

  Wydawnictwo Y. postanowiło wydać książkę zmarłego przed 90-laty pisarza. Wówczas po udział w zyskach z wydania zgłosili się praprawnukowie pisarza. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane