Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odrzucenie spadku obciążonego długami przez kuzyna.

  . Jeżeli ojcostwo rodzica nie zostało ustalone, udział spadkowy matki spadkodawcy, dziedziczącej w zbiegu z jego małżonkiem, wynosi połowę spadku”. Zatem udział spadkowy (...)

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  , natomiast udział rodziców spadkodawcy po 1/4. Jeżeli jedno z rodziców nie dożyło otwarcia spadku i brak jest rodzeństwa spadkodawcy lub ich zstępnych, udział spadkowy (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  . Przepis powyższy stosuje się odpowiednio do spadkobiercy podstawionego oraz do spadkobiercy, któremu przypada udział spadkowy z tytułu przyrostu.Dział III.ZAPIS I POLECENIEArt. 968. § (...)

 • Porada prawna na temat udział spadkowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat udział spadkowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto dziedziczy po bezdzietnym bracie?

  również w ¼ po matce spadkodawcy), każde po 1/8. Wyraźnie jest wskazane, że udział spadkowy po Pani mężu, jako bracie spadkodawcy, przypada zstępnym (dzieciom). Oznaczato, (...)

 • Nabycie spadku przez Skarb Państwa

  według zasad, które dotyczą podziału spadku między zstępnych spadkodawcy. W braku zstępnych tego z dziadków, który nie dożył otwarcia spadku, udział spadkowy, który (...)

 • Dziedziczenie przez Skarb Państwa

  otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada pozostałym dziadkom w częściach równych. W braku małżonka spadkodawcy i krewnych, powołanych do dziedziczenia (...)

 • Czy mogę sprzedać spadek? Zbycie spadku w drodze umowy

  C, każdemu w 1/3. A postanowił zbyć swój udział spadkowy D. Strony zawarły więc odpowiednią umowę, w której jedno z postanowień brzmiało: „przypadający mi udział (...)

 • Kiedy dziedziczą rodzice spadkodawcy?

  . Wówczas udział spadkowy matki spadkodawcy, dziedziczącej w zbiegu z jego małżonkiem, wynosi połowę spadku. W tej sytuacji zarówno małżonek jak i matka spadkodawcy dziedziczą (...)

 • Jak obliczyć wysokość zachowku?

  roszczenia.Jeśli określiliśmy już krąg uprawnionych, przejść możemy do wyznaczania udziału spadkowego.   Jak wyznaczyć udział spadkowy? Udział spadkowy jest iloczynem (...)

 • Czy i kiedy dziedziczy rodzeństwo spadkodawcy?

  postępować w myśl reguły, że jeżeli którekolwiek z rodzeństwa spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, ale pozostawiło zstępnych, udział spadkowy, który by mu przypadł, przypada (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • umowa słowna

  Witam,bardzo prosze o pomoc ,gdyz obecnie moja sytuacja jest powazna i plinie potrzebuje rady.Moze zaczne od poczatku-zanim moi rodzice wybudowali sobie (...)

 • Udział spadkowy

  Dzień dobry, mam pytanie jak oblicza się udział spadkowy dla zstępnych wydziedziczonego? Czy dajmy na to jeśli jest troje zstępnych to wchodzą oni (...)

 • Czy należy się część spadku ?

  Witam Sytuacja wygląda nastepująco: Zmarła siostra mojej matki mieszkająca we Francji. Nie miała dzieci, jej mąż nie żyje. Mogę liczyć na (...)

 • zachowek po dziadku

  witam, mój dziadek zmarł, wszystko zapisał swojej konkubinie z którą żył przed śmiercią, w testamencie wydziedziczył moją mamę i byłą żonę, (...)

 • Zachowek dla wnuków .?!

  Witam. Moje pytanie związane jest z następującą sytuacją. Moja babcia w testamencie cały swój majątek przepisała na mnie i mojego brata. Wydziedziczyła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane