Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział zysków w spółce cywilnej

  udziału w zyskach. Ustalony w umowie stosunek udziału wspólnika w zyskach odnosi się w razie wątpliwości także do udziału w stratach. W (...)

 • Udział w zyskach i stratach spółki jawnej

  ;łki może zwolnić wspólnika od udziału w stratach. Wspólnicy mogą w umowie spółki zmienić generalną zasadę i postanowić, że udział w zyskach (...)

 • Udział w zyskach a zakres odpowiedzialności

  całość długu windykować od B.B czy tylko ten 1 %? Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego o spółce cywilnej co do zasady każdy wspólnik jest uprawniony do równego udziału w zyskach i w (...)

 • Opinia prawna na temat udział w zyskach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat udział w zyskach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyłączenie wspólnika od udziału w zyskach

  prawo do równego udziału w zyskach i uczestniczy w stratach w tym samym stosunku bez względu na rodzaj i wartość wkładu. Umowa spółki może jednak w inny sposób określić (...)

 • Stałe wypłaty dla wspólników spółki komandytowej i jawnej - opinia prawna

  zyskach i uczestniczy w stratach w tym samym stosunku bez względu na rodzaj i wartość wkładu. Określony w umowie spółki udział wspólnika w zysku odnosi się, w (...)

 • Udział w zyskach spółki komandytowej

  może być inaczej określone w umowie spółki, która nawet może zwolnić wspólnika od udziału w stratach Natomiast termin „zwrot wkładu” nie jest tożsamy z udziałem w (...)

 • Różny udział w zysku i w stracie

  Czy możliwy jest w spółce cywilnej podział udziału w kosztach inny niż podział udziału w zyskach? Np. spółka ma trzech udziałowców. Przychód spółki wynosi -10000, koszta (...)

 • Udział w zysku w spółce partnerskiej

  wartość wnoszonych wkładów do spółki ze stopniem partycypacji w zyskach czy udziału w stratach. Jeżeli wolą wspólników jest zróżnicowanie udziału w zyskach, to zmiana (...)

 • Jak zmienić skład osobowy spółki cywilnej - opinia prawna

  udziałów” jest w analizowanym przypadku nietrafne, jako że wspólnicy spółki cywilnej nie posiadają żadnych w niej udziałów; posiadają ewentualnie roszczenie (...)

 • Udziały w majątku spółki cywilnej

  cywilnej, lecz stopnia udziału wspólników w zyskach oraz stratach wynikających z działalności spółki. Przypomnijmy, iż przepis ten stanowi, że każdy wspólnik jest uprawniony do równego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki jawnej - warunki, zasady - pomocy...

  Witam wszystkich. Jestem w trakcie ustalania zasad, podziałów itp w związku z wystąpieniem na prośbę pozostałych wspólników ze spółki. Proszę (...)

 • procentowy udział jako forma wyngarodzenia?

  Witam, w niedalekiej przyszłości (myślę, że w tym roku) planuję założyć firmę. Obecnie współpracuję z dwiema osobami, które w tej chwili (...)

 • Firma 2 współwłaścicieli

  Witam Jeżeli zły dział to przepraszam. Może opiszę sytuację,Jestem kompletnie zielony w sprawach Prawa. Mam 50 lat jestem z zawodu hydraulikiem (...)

 • Prawo autorskie majątkowe

  Wydawnictwo Y. postanowiło wydać książkę zmarłego przed 90-laty pisarza. Wówczas po udział w zyskach z wydania zgłosili się praprawnukowie pisarza. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane