Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  oświaty, możesz liczyć na pomoc. Uczeń powracający z zagranicy ma prawo do dodatkowych godzin nauki języka polskiego, zajęć wyrównawczych, a także ulg na egzaminach zewnętrznych. Uczeń, (...)

 • Reforma edukacji

  uczą. W projektowanych przepisach dotyczących ramowych planów nauczania zaproponowano, iż uczeń niepełnosprawny, tj. posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz uczeń (...)

 • Z jakiej pomocy materialnej mogą skorzystać uczniowie?

  społecznych - do dnia 15 października danego roku szkolnego, Rodzice ucznia otrzymującego stypendium szkolne, lub sam pełnoletni uczeń, są obowiązani niezwłocznie powiadomić organ, który przyznał (...)

 • Porada prawna na temat uczeń

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uczeń, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Indywidualizacja kształcenia

  ; indywidualne kształcenie, nauka, uczeń, szkoła, oświata

 • Wsparcie uczniów przybywających z zagranicy

  szkolnej. Opracowane w ramach konkursu materiały są dostępne na stronie: www.fundacjareja.eu/projekt-w-polskiej-szkole-dobiega-konca wsparcie uczniów, z zagranicy, uczeń, szkoła, dziecko, dzieci

 • Związek nauczyciela z uczniem - opinia prawna

  postępowanie. nauczyciel, romans, obowiązki, stosunek pracy, uczeń, pełnoletni, przestępstwo, faworyzowanie, postępowanie dyscyplinarne, edukacja, nauka, Karta Nauczyciela, prawo pracy, związek

 • Czerwony pasek na świadectwie

  z wyróżnieniem. Treść przepisu jest jednoznaczna, a zatem wyróżnienie przysługuje po łącznym spełnieniu warunków: średniej ocen co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrej oceny za sprawowanie. Uczeń (...)

 • Nauka języków obcych w Polsce na poziomie europejskich standardów

  opisem przygotowanym przez Radę Europy. Nowa podstawa programowa zakłada między innymi, że na zakończenie szkoły podstawowej uczeń będzie się posługiwał językiem obcym na poziomie A1 a uczeń, (...)

 • Kto może korzystać z indywidualnych zajęć i indywidualnego nauczania?

  uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi można skontaktować się z właściwym kuratorium oświaty.         indywidualne zajęcia, szkoła, nauka, edukacja, oświata, nauczanie, (...)

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  placówki, w tym przypadki, w których uczeń może zostać skreślony z listy uczniów placówki; sposób uzyskiwania środków finansowych na działalność placówki; (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • konflikt woźna -uczeń

  witam jestem uczniem gimnazjum i mialem mala sprzeczke w szkole z wozna. sytuacja byla taka ze kolega otwieral oranzade w lazience bo nie chcial rozlac (...)

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • alimenty od siostry

  Witam! Mam pytanie Czy uczeń może żądać alimentów od siostry Uczeń jest pełnoletni i uczy się w technikum. Dopiero po ukończeniu szkoły zdobędzie (...)

 • znieważenie nauczyciela

  Czy zwyzywanie podczas wakacji nauczyciela wfu jest znieważeniem funkcjonariusza publicznego? jesli zniewazył go uczeń, ale jednak podczas wakacji, (...)

 • Znieważenie nauczyciela i brak reakcji dyrekcji.

  Witam Co może zrobić nauczyciel który został poważnie znieważony wręcz ośmieszony w bardzo żenujący sposób przez ucznia, a dyrektor całą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane