Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  ubiegającej się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem, pojazdem silnikowym lub uprawnienia do kierowania tramwajem zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, jeżeli osoba ta: 1) uczestniczyła: (...)

 • Jak będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

  powinien zawierać oświadczenie osoby ubiegającej się o przyznanie pomocy prawnej, obejmujące m.in.: imię, nazwisko i obywatelstwo osoby ubiegającej się o przyznanie pomocy prawnej; (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  ;i gminę.  Do powyższego wniosku osoby ubiegającej się o skierowanie do domu pomocy społecznej dołączyć należy:  decyzję o przyznaniu osobie ubiegającej się zasiłku (...)

 • Porada prawna na temat ubiegającej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubiegającej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu o przekazanie danych i informacji o osobie ubiegającej się o wydanie tej decyzji mających znaczenie dla prowadzonego postępowania. Podmioty, do któ

 • Badanie orientacji seksualnej a wniosek o azyl

  ubiegającej się o azyl jest niezgodne z dyrektywą interpretowaną w światle postanowień Karty (art. 7). Należy wspomnieć, iż takie odesłanie prejudycjalne, jak w opisanej sprawie, pozwala sądom (...)

 • Projektowane zmiany w sprawie domów pomocy społecznej

  ze świadczenia emerytalnego lub rentowego, zgodnie z odrębnymi przepisami, oświadczenia o wysokości dochodu osoby ubiegającej się, rodziny zobowiązanej do ponoszenia opłaty, dochodu dziecka, w

 • Zwolnienie przedsiębiorców od kosztów sądowych

  rodziny oraz oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów. Podstawa

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  wniosek Prawo jazdy jest wydawane przez starostę, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o wydanie dokumentu, a w uzasadnionych przypadkach właściwego ze względu na (...)

 • Jakie świadczenia pieniężne możesz uzyskać z pomocy społecznej?

  zgodą osoby ubiegającej się o świadczenie. Pamiętaj, że: Pomoc pieniężna przyznawana jest w zależności od sytuacji ekonomicznej i rodzinnej uprawnionego, W przypadku zbiegu uprawnień do zasiłku

 • Jakie świadczenia niepieniężne mogą być przyznane z pomocy społecznej?

  prawa, zmiany sytuacji dochodowej lub osobistej strony, pobrania nienależnego świadczenia. Odwołanie od decyzji w sprawie świadczeń z pomocy społecznej może złożyć inna osoba za zgodą osoby ubiegającej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wsparcie finansowe rodzin zastępczych

  Chcemy z mężem stać się rodziną zastępczą. Jednak mamy w tej kwestii pewne zapytania: Do jakiej jednostki samorządu terytorialnego należy wspieranie (...)

 • Sprawa karna -alimenty...

  Witam ,może ktoś mi pomoże...Dziś była druga rozprawa przeciwko byłemu mężowi,który uporczywie od 8 lat uchyla sie od płacenia alimentów,dodam (...)

 • osoba bez meldunku, a nowy dowód..?

  Proszę o informację, gdzie może złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego osoba, która nie ma miejsca zameldowania (wymeldowanie z dotychczasowego (...)

 • Błędne dane w dowodzie osobistym.

  Mam źle wpisany kolor oczu w dowodzie. Czy groża mi za to jakieś konsekwencje prawne, albo zatrzymanie na granicy panstw unii europejskiej (o ile okaze (...)

 • sprawdzanie karalności przy ubieganiu się o wizę do USA

  Czy konsul USA ma prawo sprawdzić w Krajowym Rejestrze Karnym karalność osoby ubiegającej się o wizę turystyczną do USA, a jeżeli nie, to czy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane