Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  zostać wykazane podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne w kwocie 2000 zł, a na ubezpieczenie zdrowotne w kwocie 1951,00 zł (2000 zł – 49,00 zł, tj. składka na ubezpieczenie (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  części składki: 376,00 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona z kwoty zaliczki: 319,69 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona ze świadczenia: 51,56 zł. (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  korzysta ubezpieczony – ojciec dziecka albo inny ubezpieczony członek najbliższej rodziny. Gdy matka ma ubezpieczenie chorobowe, może zrezygnować z pobierania zasiłku macierzyńskiego – (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na ubezpieczenie chorobowe

  to ubezpieczenie. Finansowanie składek na ubezpieczenie chorobowe Zgodnie z systemem ubezpieczeń społecznych, finansowanie składek na ubezpieczenie chorobowe obciąża w całości ubezpieczonych, (...)

 • Wysokość składek na ubezpieczenia

  . 19,52%) na ubezpieczenie emerytalne 213,26 zł (tj. 8%) na ubezpieczenia rentowe 65,31 zł (tj. 2,45%) na ubezpieczenie chorobowe 44,52 (tj. 1,67%) na ubezpieczenie wypadkowe (ta (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  miesięcznej kwoty zadeklarowanej jako podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, w części przewyższającej najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, po odliczeniu (...)

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku

  dokumentów rozliczeniowych w celu skorygowania rozliczenia składki na to ubezpieczenie,w związku z ustaniem dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. ##baner## Układ ratalny Jeżeli masz zadłużenie, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  i ust. 2, o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne pobranej przez płatnika, o którym mowa w ust. 1, zgodnie z przepisami o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze

 • Ubezpieczenie firmy – Twoja niezbędna ochrona

  istotnym ubezpieczeniem, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca jest ubezpieczenie mienia. Właściciel może wykupić ubezpieczenie od ryzyka w zakresie: ognia i innych zdarzeń (...)

 • Zasady finansowania składki na ubezpieczenie wypadkowe

  ubezpieczenie wypadkowe, ustalenie ich podstawy nie jest ograniczone powyższym limitem. Wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe ustalana jest procentowo i jest uzależniona od zakwalifikowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • ubezpieczenie na wakacje za granicą

  Wyjeżdżamy z rodzina na wakacje. Chcielibyśmy się ubezpieczyć przed ewentualnymi wypadkami za granicą, przed błędami i niewywiązaniem się z umowy (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ubezpieczenie

  1)--czy malzonek ktory nie ma swojego ubezpieczenia (nie posiada swojej legitymacji ubezpieczeniowej) moze korzystac ze swiadczen lekarskich i szpitalnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane