Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  na ubezpieczenie zdrowotne i zasady jej finansowania Składka na ubezpieczenie zdrowotne jest dla wszystkich ubezpieczonych jednakowa i wynosi 9% podstawy wymiaru składek. Składka (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  oryginałem  przez płatnika składek lub ZUS, w przypadku gdy wniosek dotyczy dziecka, wobec którego podjęto taką decyzję, dokument potwierdzający wiek dziecka. Nieubezpieczona matka (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

  , ubezpieczenie zdrowotne, zameldowanie

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie zdrowotne dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie zdrowotne dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

  ; - mają prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na zasadach i w zakresie określonych dla ubezpieczonych.   dziecko, ubezpieczenie zdrowotne, dzieci, szpital, leczenie

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  pracy. Kto jest płatnikiem zasiłku opiekuńczego? Prawo do zasiłków ustalają oraz zasiłki te wypłacają: płatnicy składek na ubezpieczenie chorobowe, którzy zgłaszają do ubezpieczenia

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  z rodziców, opiekuna faktycznego dziecka, opiekuna prawnego dziecka, osoby uczącej się, pełnoletniej osoby niepełnosprawnej lub innej osoby upoważnionej do reprezentowania dziecka lub (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  - w tym: zaliczka na poczet podatku dochodowego po odliczeniu części składki: 99,00 zł, część składki na ubezpieczenie zdrowotne odliczona z kwoty zaliczki: 109,93 zł, część składki (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  w Narodowym Funduszu Zdrowia. ubezpieczenie zdrowotne, leczenie, opieka zdrowotna, NFZ, Narodowy Fundusz Zdrowia

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  ; nieprzekraczająca kwoty składek na ubezpieczenie społeczne oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne podlegających odliczeniu, pomniejszonych o składki odliczone w PIT-36L lub PIT-28 oraz (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  o należny podatek, koszty uzyskania przychodu, składki na ubezpieczenie społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne, m.in. wynagrodzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ci mi przysługuje?czy ktos wie?czy ktos moze mi pomóc?

  będę matką samotnie wychowującą dziecko, ojciec znany, niezasądzone alimenty i nie będą zasądzone, nie byliśmy tez nigdy małzenstwem,co mi przysługuje?jakieś (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Praca na urlopie macierzyńskim

  Czy można pracować na zlecenie na urlopie macierzyńskim? (Arabella) Urlop macierzyński przysługuje kobiecie, która ma urodzić dziecko. Poród ma (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane