Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczenie w KRUS

  działalność rolniczą, którą w świetle ustawy jest działalność produkcyjna, a nie usługowa. Inforamcje na temat prowadzenia działalności gospodarczej przez rolnika zawiera opinia KRUS (...)

 • Ubezpieczenie KRUS a urodzenie dziecka

  ewentualnie świadczeń można oczekiwać od KRUS? Ubezpieczenie społeczne rolników obejmuje rolników i pracujących z nimi domowników, którzy: posiadają obywatelstwo polskie lub przebywają (...)

 • Ubezpieczenie osoby prowadzącej działalność gospodarczą, będącej małżonkiem rolnika - opinia prawna

  ubezpieczeniu w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W przepisach nie ma natomiast przeciwwskazań, aby po zaprzestaniu działalności gospodarczej (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie w krus na wniosek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie w krus na wniosek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  Niemczech, Holandii, Polsce, Portugalii (w tym na Maderze i Azorach), Rumunii, na Słowacji, w Słowenii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii (na (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  emerytalnych w IV kwartale w stosunku do II kwartału ubiegłego roku kalendarzowego;   3) jeżeli pierwszy dzień okresu, na który przyznano świadczenie rehabilitacyjne, (...)

 • KRUS czy ZUS - opinia prawna

  w ramach działania "Zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Obowiązkowemu (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  udzielenie pomocy w opłacaniu składek w formie odroczenia terminu płatności i rozłożenia ich na dogodne raty, a także w formie umorzenia ich w całości lub w części, (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy

  podlega ubezpieczeniu w KRUS z mocy samej ustawy, a nie na własny wniosek. Ponadto warunkiem tego jest, aby rolnik lub domownik nieprzerwanie podlegał ubezpieczeniu w KRUS (...)

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym, PIT-38 - jeżeli uzyskał dochody ze sprzedaży papierów wartościowych (np. akcji, udziałów w spółkach) i praw pochodnych, PIT-39 (...)

 • Przejście z ZUS do KRUS

  działalność rolniczą w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, ewentualnie, by przeznaczył grunty prowadzonego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane