Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy podlegasz obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu? (stan prawny obowiązujący do dnia 1 października 2004 r.)

  materialne opiekunów dziecka umożliwiają jego ubezpieczenie w ich własnym zakresie, jako ubezpieczenie dobrowolne, studenci i uczestnicy studiów doktoranckich niepodlegajacy obowiązkowi (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  na ubezpieczenie zdrowotne.  Za aktualny dokument potwierdzający ubezpieczenie przyjmuje się dokument, który potwierdza ostatni możliwy okres ubezpieczenia, np.: 1. W przypadku dokumentu

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Niemczech.   Osoby nieaktywne zawodowo (np. bezrobotni, studenci, uczniowie, osoby otrzymujące zasiłki lub świadczenia przedemerytalne, emeryci, renciści, osoby na urlopach bezpłatnych, osoby

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie spoleczne studenci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie spoleczne studenci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca studenta

  ustawy o N.F.Z.). Studenci obcokrajowcy, którzy nie ubezpieczyli się samodzielnie w Polsce nie mogą korzystać z nieodpłatnej opieki zdrowotnej. Nie dotyczy to jednak studentów obywateli Wielkiej Brytanii

 • Ubezpieczenie zdrowotne pracującego studenta

  dziennych i zaocznych. Studenci zatrudnieni na umowę o pracę nie są zwolnieni z oowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Wynika z tego, iż z punktu widzenia pracodawcy korzystniej (...)

 • Składki ZUS a student-przedsiębiorca

  dotyczące zlecenia (art. 6 ust. 4). Zwolnienie to nie dotyczy natomiast prowadzenia działalności gospodarczej. ZUS, składki, ubezpieczenie, obowiązkowe, studenci, zwolnienie, działalność gospodarcza

 • Umowa o pracę ze studentem a składka zdrowotna

  obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych lub studentami, do ukończenia 26 lat. Zarówno pracownicy jak i studenci

 • Dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej

  ubezpieczenie gwarantuje, że Fundusz nie będzie dochodził należności za udzielone świadczenia opieki zdrowotnej – niezależnie od ich rodzaju.   Lekarze POZ nie będą obciążani kosztami (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami

  studenci. Również osoby (w tym były małżonek, gdy nie ma innego tytułu) uprawnione do świadczeń alimentacyjnych są objęte takim ubezpieczeniem. Oczywiście po zawarciu małżeństwa małżonek (...)

 • Nowe świadczenia rodzicielskie 2016 - kto skorzysta?

  nim. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia będą więc m.in. bezrobotni, rolnicy, studenci, a także wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Kwota i okres wypłacania świadczenia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • Składki ubezpieczeniowe i zdrowotne prosze o pomoc

  Jestem zatrudniona na umowę zlecenie przez urząd gminy.Otrzymałam rozliczenie za ubiegły rok (pit11)i mam patrącone 426,49 zł składki na ubezpieczenie (...)

 • becikowe a zeznanie podatkowe

  Witam mam zapytanie. Otóż w lutym urodziłam i chciałam załatwić sprawy z becikowym. W mopsie Pani powiedziała mi że mam jej przynieść pity 11 (...)

 • Renta i działalność gospodarcza a składka na ZUS

  kto sie orientuje w nowych wchodzacych[przepisach dot. skladki na ubezpieczenie spoleczne w zus z tytulu prowadzonej dzialalnosci gospodarczej jesli osoba (...)

 • stypendium socjalne

  Witam wszystkich.Mam taki mały problem otuż chodzi o to że kryterium otrzymywania stypendium socjalnego to jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane