Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  zostać wykazane podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne w kwocie 2000 zł, a na ubezpieczenie zdrowotne w kwocie 1951,00 zł (2000 zł – 49,00 zł, tj. składka na ubezpieczenie (...)

 • Czy podlegasz obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu? (stan prawny obowiązujący do dnia 1 października 2004 r.)

  materialne opiekunów dziecka umożliwiają jego ubezpieczenie w ich własnym zakresie, jako ubezpieczenie dobrowolne, studenci i uczestnicy studiów doktoranckich niepodlegajacy obowiązkowi (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  na ubezpieczenie zdrowotne.  Za aktualny dokument potwierdzający ubezpieczenie przyjmuje się dokument, który potwierdza ostatni możliwy okres ubezpieczenia, np.: 1. W przypadku dokumentu

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie spoleczne studenci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie spoleczne studenci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Niemczech.   Osoby nieaktywne zawodowo (np. bezrobotni, studenci, uczniowie, osoby otrzymujące zasiłki lub świadczenia przedemerytalne, emeryci, renciści, osoby na urlopach bezpłatnych, osoby

 • Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca studenta

  ustawy o N.F.Z.). Studenci obcokrajowcy, którzy nie ubezpieczyli się samodzielnie w Polsce nie mogą korzystać z nieodpłatnej opieki zdrowotnej. Nie dotyczy to jednak studentów obywateli Wielkiej Brytanii

 • Ubezpieczenie zdrowotne pracującego studenta

  dziennych i zaocznych. Studenci zatrudnieni na umowę o pracę nie są zwolnieni z oowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Wynika z tego, iż z punktu widzenia pracodawcy korzystniej (...)

 • Składki ZUS a student-przedsiębiorca

  dotyczące zlecenia (art. 6 ust. 4). Zwolnienie to nie dotyczy natomiast prowadzenia działalności gospodarczej. ZUS, składki, ubezpieczenie, obowiązkowe, studenci, zwolnienie, działalność gospodarcza

 • Umowa o pracę ze studentem a składka zdrowotna

  obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych lub studentami, do ukończenia 26 lat. Zarówno pracownicy jak i studenci

 • Dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej

  ubezpieczenie gwarantuje, że Fundusz nie będzie dochodził należności za udzielone świadczenia opieki zdrowotnej – niezależnie od ich rodzaju.   Lekarze POZ nie będą obciążani kosztami (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami

  studenci. Również osoby (w tym były małżonek, gdy nie ma innego tytułu) uprawnione do świadczeń alimentacyjnych są objęte takim ubezpieczeniem. Oczywiście po zawarciu małżeństwa małżonek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)

 • Składki ubezpieczeniowe i zdrowotne prosze o pomoc

  Jestem zatrudniona na umowę zlecenie przez urząd gminy.Otrzymałam rozliczenie za ubiegły rok (pit11)i mam patrącone 426,49 zł składki na ubezpieczenie (...)

 • becikowe a zeznanie podatkowe

  Witam mam zapytanie. Otóż w lutym urodziłam i chciałam załatwić sprawy z becikowym. W mopsie Pani powiedziała mi że mam jej przynieść pity 11 (...)

 • Renta i działalność gospodarcza a składka na ZUS

  kto sie orientuje w nowych wchodzacych[przepisach dot. skladki na ubezpieczenie spoleczne w zus z tytulu prowadzonej dzialalnosci gospodarczej jesli osoba (...)

 • stypendium socjalne

  Witam wszystkich.Mam taki mały problem otuż chodzi o to że kryterium otrzymywania stypendium socjalnego to jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane