Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  samochodu zastępczego jest jednocześnie ceną najmu samochodu. Oznacza to w Pana konkretnej sytuacji, że kwota wydatkowana na najem samochodu nie może przekroczyć wysokości szkody wywołanej (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  szczególnych okolicznościach dobrowolne ubezpieczenie samochodu (czyli ubezpieczenie AC) może stać się dla firmy obowiązkowe (np. obowiązek taki będzie wynikał z umowy leasingu). (...)

 • Ubezpieczenie samochodu a koszt podatkowy

  umowy ubezpieczenia w wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia. Niestety przepis mówi ogólnie o składkach na ubezpieczenie samochodu osobowego, a nie np. o ubezpieczeniu dobrowolnym (...)

 • Opinia prawna na temat ubezpieczenie samochodu wspolwlasciciel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie samochodu wspolwlasciciel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia kupującego z rękojmi a szkoda

  ). Ubezpieczyciel jeśli zobowiązał się do dostarczania samochodu zastępczego w przypadku awarii samochodu, a takiego samochodu nie dostarczył, to ponosi z tego tytułu odpowiedzialność. (...)

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  działania sil przyrody - uderzenia pioruna, powodzi, lawiny; pożaru, wybuchu, zatopienia; działania osób trzecich; użycia samochodu bez zgody posiadacza; czy też kradzieży samochodu, jego (...)

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Nie uważa się również za koszty odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  obdarowanemu). Umowa sprzedaży samochodu powinna zostać zawarta w formie pisemnej. Nie dlatego, że przepisy tego wymagają wprost, ale z tej przyczyny, iż w kolejnych czynnościach, których trzeba (...)

 • Autocasco a koszty

  ;wnowartości wartości samochodu 20.000 euro.Polecamy także:Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowegoFirmowy samochód (...)

 • Ubezpieczenie samochodu a wartość początkowa

  samochodu (AC, OC, NW) nie są zaliczane do wartości początkowej nabytego samochodu, a stanowią koszty uzyskania przychodów w myśl art. 22 ust. 1 ustawy”. wartość początkowa, samochód (...)

 • Czy składki na ubezpieczenie samochodu zawsze są kosztem podatkowym?

  fizycznych (t.j. Dz.U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.) składki, ubezpieczenie, samochodu, koszt, podatkowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)

 • Jaka odowiedzialnosc ponosi moj wspolwlasciciel???

  Moj wspolwlasciciel samochodu jakie ponosi konsekwencje wrazie stuczki, lub co gorsz potracenia jakiej osoby??czy traci znik??albo bedzie pociagniety do (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane