Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  samochodu zastępczego jest jednocześnie ceną najmu samochodu. Oznacza to w Pana konkretnej sytuacji, że kwota wydatkowana na najem samochodu nie może przekroczyć wysokości szkody wywołanej (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  objęcia samochodu firmowego również ubezpieczeniem autocasco (AC) jest oczywiście przecząca, gdyż jest to ubezpieczenie dobrowolne. Mówimy oczywiście o typowych sytuacjach, ponieważ (...)

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  działania sil przyrody - uderzenia pioruna, powodzi, lawiny; pożaru, wybuchu, zatopienia; działania osób trzecich; użycia samochodu bez zgody posiadacza; czy też kradzieży samochodu, jego (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat?

  remontu samochodu. Koszt remontu wyniósł 7.000 zł + 1.610 zł VAT. Jedynie podatnik B posiadał ubezpieczenie AC, z tytułu którego firma ubezpieczeniowa wypłaciła mu kwotę 6.500 (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  obdarowanemu). Umowa sprzedaży samochodu powinna zostać zawarta w formie pisemnej. Nie dlatego, że przepisy tego wymagają wprost, ale z tej przyczyny, iż w kolejnych czynnościach, których trzeba (...)

 • Ubezpieczenie samochodu a wartość początkowa

  samochodu (AC, OC, NW) nie są zaliczane do wartości początkowej nabytego samochodu, a stanowią koszty uzyskania przychodów w myśl art. 22 ust. 1 ustawy”. wartość początkowa, samochód (...)

 • Leasing podatkowy

  przychodów odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej równowartość 20.000 EURO przeliczonej na złote według (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  informacyjny wobec zakładu ubezpieczeń co do faktu zbycia jak i o danych osobowych nowego nabywcy. Jeśli tego nie uczynił, należy dokonać tej czynności jak najszybciej. Podsumowując, choć (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu ciężarowego

  pojazdu. Zarówno odpisy amortyzacyjne (art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy), jak i składki na ubezpieczenie samochodu (art. 16 ust. 1 pkt 49 nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu (...)

 • Składka OC a sprzedaż auta

  nabywcy (jeśli nie wypowiedział umowy) jak i wobec Państwa jeśli nie powiadomiliście Państwo ubezpieczyciela o fakcie sprzedaży i o osobie kupującego.Sprawę najlepiej załatwić polubownie - nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane