Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  samochodu zastępczego jest jednocześnie ceną najmu samochodu. Oznacza to w Pana konkretnej sytuacji, że kwota wydatkowana na najem samochodu nie może przekroczyć wysokości szkody wywołanej (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  objęcia samochodu firmowego również ubezpieczeniem autocasco (AC) jest oczywiście przecząca, gdyż jest to ubezpieczenie dobrowolne. Mówimy oczywiście o typowych sytuacjach, ponieważ (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  kierowca jak i pieszy.  Jak zawsze przez całą dobę do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym O czym należy (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  działania sil przyrody - uderzenia pioruna, powodzi, lawiny; pożaru, wybuchu, zatopienia; działania osób trzecich; użycia samochodu bez zgody posiadacza; czy też kradzieży samochodu, jego (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  samochodu - obowiązki obdarowanego ? Skoro jesteś już jego właścicielem, czas na wykonanie obowiązków. W pierwszej kolejności należy dokonać przerejestrowania samochodu. Aktualny dowód

 • Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat?

  remontu samochodu. Koszt remontu wyniósł 7.000 zł + 1.610 zł VAT. Jedynie podatnik B posiadał ubezpieczenie AC, z tytułu którego firma ubezpieczeniowa wypłaciła mu kwotę 6.500 (...)

 • Ubezpieczenie samochodu a wartość początkowa

  samochodu (AC, OC, NW) nie są zaliczane do wartości początkowej nabytego samochodu, a stanowią koszty uzyskania przychodów w myśl art. 22 ust. 1 ustawy”. wartość początkowa, samochód (...)

 • Leasing podatkowy

  samochodu osobowego w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej równowartość 20.000 EURO przeliczonej na złote według kursu średniego EURO ogłaszanego przez Narodowy (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  informacyjny wobec zakładu ubezpieczeń co do faktu zbycia jak i o danych osobowych nowego nabywcy. Jeśli tego nie uczynił, należy dokonać tej czynności jak najszybciej. Podsumowując, choć (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu ciężarowego

  pojazdu. Zarówno odpisy amortyzacyjne (art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy), jak i składki na ubezpieczenie samochodu (art. 16 ust. 1 pkt 49 nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu (...)

 • Składka OC a sprzedaż auta

  nabywcy (jeśli nie wypowiedział umowy) jak i wobec Państwa jeśli nie powiadomiliście Państwo ubezpieczyciela o fakcie sprzedaży i o osobie kupującego.Sprawę najlepiej załatwić polubownie - nie (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  samochodowe) powyżej 6 do 12 610,20 zł + 159,10 zł od każdego samochodu ponad 6 – o liczbie samochodów powyżej 12 do 24 1564,80 zł + 203,20 zł od każdego samochodu (...)

 • Samochód służbowy oddany członkowi zarządu

  ) na stanowisku członka zarządu spółki to można traktować samochód jako część jego wynagrodzenia, a zatem koszty samochodu mogłyby być kosztem podatkowym (jak samo jak (...)

 • Współwłasność samochodu - zniżki na OC

  ubezpieczyciela. Tzn. żaden przepis nie stanowi o tym, iż współwłaściciel samochodu będący „świeżym” posiadaczem pojazdu korzysta z takich samych zniżek jak ubezpieczony współwłaściciel (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu znajduje się na naszej <a href="http://e-prawnik.pl/show/data.php/dHlwZT00MDk3JmlkPTEmdj0yMjMmY2lkPTExNjQ" target="_blank">stronie</a> ubezpieczenie, AC, (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  zakresie wynajmowania na własny rachunek, zgodnie z PKWiU mogą obejmować zarówno cele mieszkalne (70.20.11) jak i niemieszkalne (70.20.12). Zwolnieniem od podatku są objęte usługi w zakresie wynajmowania

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  strefie zamieszkania wynosi 20 km/h. 3. Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi w przypadku: 1) samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego (...)

 • Amortyzacja samochodu osobowego

  Proszę o podpowiedź jak amortyzować samochód osobowy i jak odliczyć VAT - i jaką kwotę należy przyjąć jako wartość początkową środka trwałego? Czy można odliczać VAT od obsługi samochodu (...)

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  2007 r. (sygn. PP-II/443-43/07/BT/KLM).Naprawy z tytułu ubezpieczenia AC samochodu nie można natomiast traktować jako przychodu i nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób

 • Odbiór pojazdu usuniętego z drogi przez Policję

  bo jeśli przyjąć taki tok rozumowania to w przypadku samochodu leasingowanego po odbiór samochodu musiała by się zgłosić firma leasingowa, w przypadku samochodów przewłaszczonych przez bank (...)

 • Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

  będzie ponosił odpowiedzialności z tytułu kradzieży samochodu, jeśli jego użytkownik pozostawił w nim dokumenty. Przy czym jak podkreślił Sąd Najwyższy w orzeczeniu z dnia 29 stycznia (...)

 • Koszty wynajmującego samochód

  samochodu ponosi Wynajmujący. Czy w takiej sytuacji amortyzacja, odsetki od kredytu, ubezpieczenie samochodu stanowią koszt uzyskania przychodu u Wynajmującego? Osoby uzyskujące przychody (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1152 ze zmianami).   ubezpieczenie; (...)

 • Konsekwencje podatkowe odszkodowania z AC

  strat? Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego koszty uzyskania przychodów, auto-casco, odszkodowanie, ubezpieczenie, przychód

 • Ustalenie kwoty odszkodowania z tytułu wypadku

  nowej części zamiennej, to koszty najmu przez poszkodowanego tzw. samochodu zastępczego obejmować mogą okres konieczny i niezbędny do naprawy pojazdu. odszkodowanie, ubezpieczenie komunikacyjne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane