Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakres ubezpieczenia OC

  poruszanego za pomocą sił przyrody. Zarówno posiadacz pojazdu (osoba, która swoim pojazdem uderzyła w Pana) jak i teraz ubezpieczyciel, który przejął odpowiedzialność za ubezpieczonego odpowiadają (...)

 • Kradzież pojazdu a koszty

  objęte ubezpieczeniem dobrowolnym. Chodzi tu o ubezpieczenie (autocasco - AC). Niestety strat powstałych w wyniku kradzieży samochodu na terytorium Federacji Rosyjskiej, jeśli polisa AC nie obejmowała (...)

 • Odliczenie VAT od samochodów osobowych. Co się zmieni w 2014 roku?

  Przedsiębiorcy, którzy używają firmowego samochodu osobowego także w celach prywatnych napotkają ograniczenia w zakresie odliczenia VAT-u - i to zarówno na etapie zakupu, jak też późniejszego (...)

 • Opinia prawna na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  . Natomiast lokalizacja bywa lepsza niż na rynku pierwotnym.Ponieważ jest dużo więcej ofert sprzedaży, większa jest szansa, że znajdzie się porównywalnie estetyczne mieszkanie jak na rynku (...)

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  . 1152 ze zm.). Przy rejestracji potrzebne więc będzie okazanie dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. ruch (...)

 • Przejęcie polisy OC przez kupującego

  poprzedni, zbywca samochodu nie posiadał takich zniżek, jak Pan, za bezwypadkową jazdę. Możliwa jest także inna sytuacja, że to na Pana rzecz zostanie dokonany zwrot, ponieważ to Pan posiada (...)

 • Wypłata z auto-casco

  ubezpieczenie auto-casco nie jest regulowane w sposób podobny do tego, jak uregulowano ubezpieczenie oc. Temu drugiemu poświęcono cały akt prawny - ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, (...)

 • szkoda całkowita, uszkodzenie pojazdu

  naprawy samochodu jest wyższy od jego wartości przed uszkodzeniem, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do kwoty odpowiadającej różnicy wartości samochodu sprzed i po wypadku. W (...)

 • Cesja odszkodowania

  ubezpieczenie, odszkodowanie, szkoda,cesja

 • Akcyza od skradzionego auta

  uzyskania przychodów, akcyza, samochód, ubezpieczenie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)

 • Kredyt 50/50 na zakup samochodu -warto?

  Witam, chcialem sie poradzic szanownych uzytkownikow grupy zamierzamn kupic samochod na raty w 'kredycie promocyjnym" 50/50 czyli teraz place polowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane