Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty wynajmującego samochód

  samochodu ponosi Wynajmujący. Czy w takiej sytuacji amortyzacja, odsetki od kredytu, ubezpieczenie samochodu stanowią koszt uzyskania przychodu u Wynajmującego? Osoby uzyskujące przychody (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1152 ze zmianami).   ubezpieczenie; (...)

 • Konsekwencje podatkowe odszkodowania z AC

  strat? Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego koszty uzyskania przychodów, auto-casco, odszkodowanie, ubezpieczenie, przychód

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie samochodu jak wycofac, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustalenie kwoty odszkodowania z tytułu wypadku

  nowej części zamiennej, to koszty najmu przez poszkodowanego tzw. samochodu zastępczego obejmować mogą okres konieczny i niezbędny do naprawy pojazdu. odszkodowanie, ubezpieczenie komunikacyjne

 • Skutki wniesienia samochodów aportem

  przeniesienie własności tych pojazdów składników na spółkę. Spółka jest odtąd ich właścicielem, z wszystkimi tego konsekwencjami, takimi jak np. przy sprzedaży samochodu. Należy zatem (...)

 • Spadek dla małoletniej córki - opinia prawna

  toczyć się na wniosek każdego podmiotu, który ma w tym interes prawny. spadek, dziecko, małoletni, dobrodziejstwo inwentarza, postępowanie spadkowe, córka, apteka, pożyczka, ubezpieczenie (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  - na wysokość podatków. W świetle powyższych uregulowań , zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów takich wydatków jak : utrzymanie samochodu rajdowego (paliwo, części zamienne, konserwacja (...)

 • Ubezpieczenie OC samochodu oddanego w komis

  przedmiotową kwestię. Sposób przyjętego rozwiązania zależy tylko od woli stron. komis, obowiązek ubezpieczenia auta, jak rozwiązać kwestię ubezpieczenia, przegląd samochodu z komisu

 • Ubezpieczenie OC samochodu-towaru

  zakończenia obowiązku ubezpieczenia pojazdów tylko z tego powodu, że pojazdy nie są faktycznie używane. ubezpieczenie, OC, import

 • Jeśli zdarzy się wypadek samochodowy...? Czynności, które należy wykonać aby ułatwić sobie uzyskanie odszkodowania

  śmiertelnych lub osób rannych jak najszybciej usuń pojazd z jezdni na pobocze lub zabezpiecz miejsce kolizji. W przeciwnym razie zostaw wszystko tak jak w chwili wypadku do przyjazdu policji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane