Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  . Organami KRUS są: Zarząd KRUS, którego przewodniczącym jest Prezes KRUS oraz Rada Nadzorcza KRUS. Prezes KRUS powoływany będzie przez Prezesa Rady Ministrów po przeprowadzeniu (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  korzysta ubezpieczony – ojciec dziecka albo inny ubezpieczony członek najbliższej rodziny. Gdy matka ma ubezpieczenie chorobowe, może zrezygnować z pobierania zasiłku macierzyńskiego – (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  miesięcznej kwoty zadeklarowanej jako podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, w części przewyższającej najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe, po odliczeniu (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie krus cena

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie krus cena, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przejście z ZUS do KRUS

  ubezpieczenie) lub domownik (ze względu na swoje ubezpieczenie) nie podlega innemu ubezpieczeniu społecznemu lub nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty albo nie ma ustalonego prawa do świadczeń (...)

 • Jak od 1 stycznia 2005 r. ustalić podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników?

  terminów i trybu ich opłacania. Kiedy podejmuje się czynności zmierzające do ustalenia wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników? Wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  20 - dotyczy jedynie rolników kontynuujących ubezpieczenie w KRUS. Wypełnia ją rolnik (domownik rolnika), który podlegając ubezpieczeniu społecznemu rolników i podejmując

 • Umorzenie składki KRUS

  . 41a ustawy Prezes KRUS lub upoważniony przez niego pracownik KRUS, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem zainteresowanego, na jego wniosek, uwzględniając możliwości płatnicze wnioskodawcy (...)

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem

  domniemań można obalić. W opisywanej sprawie należy przede wszystkim wyjaśnić w KRUS, że mąż nie prowadzi działalności rolniczej. Można w tym celu np. przedłożyć umowę dzierżawy. Należy (...)

 • KRUS sam zaległych składek egzekwować nie może

  składek na ubezpieczenie społeczne rolników mogłaby być Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wobec powyższego, KRUS nie może być jednocześnie wierzycielem i organem egzekucyjnym, (...)

 • Ubezpieczenie rolnika prowadzącego działalność

  wnioskować o przywrócenie terminu podlegania ubezpieczeniu w KRUS. KRUS twierdzi, że nie jestem rolnikiem, który podlegał ubezpieczeniu KRUS nieprzerwanie co najmniej 3 lata w momencie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii i opłacam w PL KRUS...

  Staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii,spełniam wszystkie kryteria obowiązujące W NL,jednakże w Pl opłacam KRUS(Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) (...)

 • Renta z KRUS

  Witam co dokładnie trzeba zrobić żeby pobierać rentę z KRUS lub być ubezpieczonym w KRUS? Jak wielkie trzeba mieć pole i co na nim robić? Wystarczy (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS

  Witam, mam pytanie w sprawie ubezpieczenia się w Krus. Mam ok 4h ziemi (jestem wspołwascielem), nie pracuje (studiuje). Jestem podpięta do ubezpieczenia (...)

 • Składki KRUS 2011 !!!

  Rolnicy zapłacą składki do KRUS według obowiązujących stawek. Ubezpieczeni w KRUS, w I kwartale 2011 zapłacą takie same składki jak w 2010 roku. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane