Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • KRUS czy ZUS rolnika z działalnością twórczą

  . Musi Pan podlegać takiemu ubezpieczeniu minimum 3 lata oraz zgłosić w KRUS, że nadal chce Pan kontynuować ubezpieczenie rolnicze. rolnicy, ubezpieczenie, krus, zus

 • Ubezpieczenie społeczne w ZUS i KRUS

  ubezpieczeniu rolników. Innymi słowy musi zostać zachowana pewna kolejność – zanim rozpoczęło się prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej należałoby przez 3 lata podlegać ubezpieczeniu (...)

 • Ubezpieczenia turystyczne - dla osób z wyobraźnią

  ubezpieczenia. Ubezpieczenie bagażu Aby zabezpieczyć nasz bagaż czy sprzęt, który towarzyszy nam podczas urlopowych wyjazdów, warto zawrzeć ubezpieczenie, które będzie nam (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczenie krus cena

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenie krus cena, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników nie zmienią się do 2016 r.

  wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne rolników, składkę opłaca Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS); powyżej 6 ha przeliczeniowych, składkę opłaca rolnik. Składki (...)

 • Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2018 r.?

  indywidualne ubezpieczenie podatnika płacone w związku z wykupioną polisą ubezpieczeniową na życie i dożycie (tzw. III filar), na ubezpieczenie wpłacone do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (...)

 • Ubezpieczenie społeczne rolników

  opłacenia składki ciąży na nich solidarnie, natomiast sam obowiązek opłacenia składki powstaje od dnia, w którym powstało ubezpieczenie, a ustaje od dnia, w którym ustało ubezpieczenie, (...)

 • Ubezpieczenie z KRUS małżonka

  dla przyznania Panu renty strukturalnej.  KRUS, ubezpieczenie, małżonek, żona, mąż, składka, gospodarstwo, rolne, zgłoszenie, rozdzielność, majątkowa

 • Zbieg ubezpieczenia w KRUS i ZUS

  Czy muszę odprowadzać składki do ZUS i KRUS, jeżeli podejmę działalność inną niż rolnicza? Z taką sytuacja mamy do czynienia, jeżeli osoba ubezpieczona obowiązkowo w KRUS podejmie działalność

 • Umowy o dzieło a ubezpieczenie w KRUS

  kilka razy na rok umowy o dzieło i na tej podstawie odprowadzający podatek od tych umów, może pozostać nadal w KRUS? W KRUS jest ubezpieczony 2 lata. Czy w tej sytuacji z uwagi, że wykonuje (...)

 • Składki zdrowotne rolników. Rząd akceptuje zmiany

  r. zaczęły obowiązywać przepisy ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r. W ustawie tej określono nową wysokość i nowy sposób opłacania składek na ubezpieczenie (...)

 • Ubezpieczenie osoby prowadzącej działalność gospodarczą, będącej małżonkiem rolnika - opinia prawna

  innemu ubezpieczeniu). Jednak nawet w takim przypadku nie będzie możliwe równoczesne podleganie obydwu rodzajom ubezpieczenia. rolnik, działalność gospodarcza, KRUS, ubezpieczenie społeczne

 • Zaliczanie okresów ubezpieczenia w KRUS i ZUS

  Czy do przyszłej emerytury zaliczone będą składki płacone do ZUS-u a potem do KRUS-u? np.10 lat pracy a potem praca w gospodarstwie rolnym. Osobie, która opłacała składki do ZUS i do KRUS (...)

 • Odpowiedzialność rozwiedzionego małżonka-składki

  Ordynacji podatkowej, zgodnie z którym podatnik (a więc odpowiednio ubezpieczony) odpowiada całym swoim majątkiem za wynikające ze zobowiązań podatkowych podatki (a więc odpowiednio za składki). KRUS, (...)

 • Ubezpieczenie społeczne KRUS a praca w firmie

  Witam pracuję w dużej firmie na pełny etat. Oprócz tego posiadam paro hektarowe gospodarstwo rolne. Czy muszę płacić składki na ubezpieczenie społeczne z KRUS? Jeśli podlega Pani już obowiązkowo

 • Jak ubezpiecza się rolnik w KRUS - opinia prawna

  ). Ubezpieczenie społeczne rolników dzieli się na dwie grupy: ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie oraz emerytalno – rentowe. Ubezpieczeniom rolniczym można podlegać (...)

 • Ubezpieczenie KRUS a urodzenie dziecka

  Moja żona prowadzi gospodarstwo rolne i jest ubezpieczona w KRUS, obecnie jest w ciąży. Czy w ogóle przysługują jej jakieś urlopy i zwolnienia z pracy z tytułu urodzenia dziecka lub jakich

 • Nowy rodzaj umowy dla pracowników sezonowych?

  ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. umowa, pracownik sezonowy, rolnictwo, zbiory, KRUS, rolnik, pomocnik, ochrona zdrowia, ubezpieczenie wypadkowe, ubezpieczenie

 • Emerytura osoby ubezpieczonej w KRUS

  . emerytura, ZUS, KRUS, okresy, ubezpieczenie, praca, obliczenie, uprawnienie, składki, opłacanie, świadczenie,

 • Wysokość składek KRUS rolników

  Jaka jest wysokosść składki na KRUS? Od czego ona zależy? Kto podlega temu ubezpieczeniu? W zapytaniu nie sprecyzowano o jakie ubezpieczenie chodzi, dlatego zakłądamy, że chodzi o ubezpieczenie

 • Jednorazowe odszkodowanie z KRUS

  , rolnicy, KRUS, wypadek, odszkodowanie, rodzina, śmierć, uszczerbek, zdrowie

 • Ubezpieczenie w KRUS a umowa zlecenie

  , toteż składki emerytalna i rentowa z tytułu umowy zlecenia są obowiązkowe. KRUS, składki, ubezpieczenie, ZUS, ubezpieczenie społeczne, rolnik

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  rozliczane za pośrednictwem ZUS lub KRUS, nie są w nich wykazywane żadne ulgi podatkowe, nie jest  możliwe wspólne rozliczenie podatku ze współmałżonkiem ani przekazanie 1% podatku (...)

 • Ubezpieczenie z KRUS a inne podstawy ubezpieczenia

  tego tytułu, nie podlegając ubezpieczeniu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i nie zobowiązując do opłacania składek na ubezpieczenie społeczne z tego tytułu. składki, ubezpieczenie (...)

 • Działalność gospodarcza a KRUS

  Jest równy rok jak place KRUS i chcę rozpocząć działalność gospodarczą w ZUS. Powiedziano mi, że w ogóle ich nie powiadamiam i płacę tylko KRUS. Czy aby na pewno tak jest? Rolnicy oraz (...)

 • Ubezpieczenie przedsiębiorcy w KRUS

  z mocy ustawy - a to oznacza, że nie spełnia Pan pierwszego warunku z art. 5a. ZUS, KRUS, działalność gospodarcza, przedsiębiorca, działalność rolnicza, rolnik, ubezpieczenie, przeniesienie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii i opłacam w PL KRUS...

  Staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii,spełniam wszystkie kryteria obowiązujące W NL,jednakże w Pl opłacam KRUS(Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) (...)

 • Renta z KRUS

  Witam co dokładnie trzeba zrobić żeby pobierać rentę z KRUS lub być ubezpieczonym w KRUS? Jak wielkie trzeba mieć pole i co na nim robić? Wystarczy (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS

  Witam, mam pytanie w sprawie ubezpieczenia się w Krus. Mam ok 4h ziemi (jestem wspołwascielem), nie pracuje (studiuje). Jestem podpięta do ubezpieczenia (...)

 • Składki KRUS 2011 !!!

  Rolnicy zapłacą składki do KRUS według obowiązujących stawek. Ubezpieczeni w KRUS, w I kwartale 2011 zapłacą takie same składki jak w 2010 roku. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane