Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ;Jeśli więc na nabywcę przedmiotu ubezpieczenia (interesu) nie zostały przeniesione prawa i obowiązki z umowy ubezpieczenia, to stosunek ubezpieczenia musi wygasnąć z powodu braku przedmiotu (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  okresów ubezpieczenia w stosunku do sumy okresów ubezpieczenia przebytych w Polsce, Belgii i w Wielkiej Brytanii,a następnie porówna kwoty świadczeń ustalone w obydwu wariantach (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . § 2. Jeżeli nie umówiono się inaczej, składka powinna być zapłacona jednocześnie z zawarciem umowy ubezpieczenia, a jeżeli umowa doszła do skutku przed doręczeniem dokumentu ubezpieczenia

 • Porada prawna na temat ubezpieczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  chce — chorobowego) i ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego (ZUS ZZA)— jeśli zgłaszasz nianię tylko do ubezpieczenia zdrowotnego. 3. Rozlicz pierwszą (...)

 • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne - kiedy jest obowiązkowe?

  ;rego zgłosił on do ubezpieczenia zdrowotnego, nabył własny tytuł do ubezpieczenia bądź zaistniały inne okoliczności, przez które stracił status członka rodziny – to musi powiadomić (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  ubezpieczenia chorobowego, a przed upływem 12 pełnych kalendarzowych miesięcy nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego i ubezpieczony posiada wcześniejszy okres ubezpieczenia chorobowego (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  , aby zająć się dzieckiem. Może on pobierać ten zasiłek również wtedy, gdy matka nie ma ubezpieczenia chorobowego. Jak długo przysługuje zasiłek? Jeśli matka nie ma ubezpieczenia (...)

 • Dokumenty stwierdzające umowę ubezpieczenia (polisa, legitymacja ubezpieczeniowa i in.)

  ubezpieczenia na życie. Nazwa nie ma jednak znaczenia dla istnienia i ważności umowy ubezpieczenia. Zawarcie umowy ubezpieczenia a dokument ubezpieczenia Wydanie dokumentu ubezpieczenia (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  miesięcznym opóźnieniem – do 15 maja; dopiero po tym terminie umowa wygaśnie; jeżeli zainteresowany uzyska tytuł do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego - zgłoszenie do ubezpieczenia

 • Jakie obowiązki wynikają z umowy ubezpieczenia (ubezpieczenie majątkowe)?

  ubezpieczenia Zakłady ubezpieczeń zawierają umowy ubezpieczenia na podstawie ogólnych warunków ubezpieczenia, które stanowią część umowy ubezpieczeniowej i wiążą obie strony. Kodeks (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci - polisa...

  Witam. Kilka dni temu otrzymałem zawiadomienie z PZU Życie SA dotyczące Ubezpieczenia Zaopatrzenia Dzieci. Jako że w kwietniu kończę 21 lat to upływa (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Polisa pozasgowa PZU

  Polisa posagowa, umowa posagowa, polisa ubezpieczenia zaopatrzenia dzieci PZU 1) Zawarłeś polisę ubezpieczenia zaopatrzenia dzieci w PZU? 2) Opłacałeś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane