Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie z OC a VAT

  Miałam niewielką szkodę motoryzacyjną. Naprawa odbyła się z OC sprawcy. Ponieważ jestem płatnikiem VAT, ubezpieczalnia nie chce pokryć kwoty VAT z faktury za naprawę. Uważam, że nie ma racji

 • Kalkulacja rozliczenia szkody

  podatkiem VAT jeśli na wycenie on nie był ujawniony? Czy ubezpieczalnia ma prawo wymagać przedstawienia faktur oraz powtórnych oględzin ponaprawczych w celu ustalenia stanu faktycznego by móc do wypłaconej

 • Automatyczne przedłużenie umowy OC

  temu (!) gdzie indziej i wydaje mi się, że wtedy wypowiedziałem poprzednią umowę, jednak nie potrafię tego udowodnić. Czy w takiej sytuacji mam jakąś szansę się wybronić od zapłaty? Czy ubezpieczalnia (...)

 • Porada prawna na temat ubezpieczalnia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubezpieczalnia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zdarzenie losowe a ubezpieczenie

  Jaka jest dokładna definicja zdarzenia losowego? Mam sytuację, w której sprawca szkody mający wykupioną polisę OC złożył oświadczenie, że jest winny powstałej szkody, ubezpieczalnia dokonała (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ubezpieczalnia

  Witam Wszystkich, sprawa moja polega na tym: prowadzilem komis samochodowy w latach 2010 - 2011. Kupowałem i sprzedawałem wiele aut. Problem powstał, (...)

 • potrącenie pieszego na pasach

  Witam! nie wiem dokładnie gdzie mógłbym rozpocząć temat, ale do rzeczy. Dziś moja rozprawa dobiegła (chyba) końca, sprawa wygląda następująco. (...)

 • WYSTĄPIENIE O ZWROST ODSZKODOWANIA

  Witam. Moja Mama rok temu bo 22 maja 2011r. Zalała całe piętro bloku z powodu pęknięcia rury kanalizacyjnej. Niestety ale nie miała ubezpieczonego (...)

 • PZU niechce wypłacić odszkodowania

  Witam , a więc 2 lata temu , tydzień po 18stce na imprezie dostałem butelką szklaną od piwa od oskarżonego , oskarżony ukrywa się , na skutek tego (...)

 • Umowa Agencyjna a zwrot nadpłaconej prowizji

  między 2007 a 2009 rokiem pracowałem jako agent ubezpieczeniowy posiadający działalność gospodarczą na umowie agencyjnej. Przy polisach na życie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane