Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  zachowanie wskazuje na to, że z powodu tej choroby zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.   O przyjęciu do szpitala takiej osoby, postanawia lekarz wyznaczony (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  może nie ubezwłasnowolnić osoby chorej, jeżeli \"ubezwłasnowolnienie w większym stopniu osłabiło pozycję tej osoby, niż przyniosło jej pomoc\"; SN wskazał, że niekiedy pozostawienie (...)

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  obowiązków, na wniosek tej osoby, gdy potrzebuje ona pomocy do prowadzenia swoich spraw, w postępowaniu administracyjnym dla osoby nieobecnej. Jakie obowiązki ma kurator osoby częściowo (...)

 • Porada prawna na temat ubeswlasnowolnienie osoby chorej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ubeswlasnowolnienie osoby chorej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie częściowe a decyzja o leczeniu

  przyjęcia do szpitala. Co do zasady badanie psychiatryczne może być przeprowadzone za zgodą osoby badanej, a w przypadku osoby małoletniej lub ubezwłasnowolnionej całkowicie – za zgodą (...)

 • Skierowanie na badania psychiatryczne

  psychiatrycznego osoby chorej bez jej zgody orzeka sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby - na wniosek jej małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa, jej przedstawiciela ustawowego (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  o konieczności ubezwłasnowolnienia osoby chorej psychicznie. Na podstawie art. 7 kpc wniosek o wszczęcie postępowania o ubezwłasnowolnienie może zgłosić także prokurator. Złożenie przez (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  wyrażające pogląd, że ustawodawca, przewidując możliwość ubezwłasnowolnienia osoby chorej psychicznie i niezdolnej do kierowania swym postępowaniem, nie włożył na sąd obowiązku orzekania (...)

 • Ustanowienie kuratora

  w linii prostej oraz rodzeństwa, 3) jej przedstawiciela ustawowego. W opisanym przypadku wniosek o ubezwłasnowolnienie może zgłosić małżonek osoby chorej, jej rodzeństwo bądź krewni w linii (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  z nim opiekun powinien uzyskiwać zezwolenie sądu opiekuńczego we wszelkich ważniejszych sprawach, które dotyczą osoby lub majątku osoby ubezwłasnowolnionej. Jeżeli więc przedstawiciel ustawowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane