Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fair play w internecie?

  autorskich w którymkolwiek z państw członkowskich. Dzięki nowej dyrektywie użytkownicy będą automatycznie objęci umowami licencyjnymi zawartymi między podmiotami praw autorskich a platformami

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  drogi albo pod poszerzenie dróg istniejących, a także za urządzenia, których właściciele lub użytkownicy wieczyści nie mogli odłączyć od gruntu, oraz za drzewa i krzewy gmina (...)

 • Internet bezpieczny dla dzieci

  komórkowej. Jest to coraz poważniejszy problem - użytkownicy są nękani SMS-ami, zdjęciami lub nagraniami wideo o agresywnej treści.Częścią kampanii jest wideoklip pokazujący dziewczynkę, która (...)

 • Porada prawna na temat użytkownicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat użytkownicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Decyzja o warunkach zabudowy - strony postępowania

  użytkownicy wieczyści działek, na których ma powstać planowania inwestycja, a także właściciele i użytkownicy wieczyści działek objętych obszarem oddziaływania planowanej inwestycji. (...)

 • Ministerstwo Cyfryzacji i Facebook

  , który wymaga współpracy wszystkich aktywnych w Internecie podmiotów, by zachowana była swoboda wypowiedzi, a jednocześnie użytkownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo i ochronę (...)

 • Prawo łowieckie do zmiany. Rada Ministrów przyjęła poprawki

  będą mogli zaskarżyć uchwałę do sądu administracyjnego, jeżeli uznają, że narusza ich interes prawny. Zgodnie z projektem noweli właściciele lub użytkownicy będą mogli wystąpić do dzierżawcy (...)

 • Naukowcy przestrzegają przed słuchaniem zbyt głośnej muzyki z przenośnych odtwarzaczy muzycznych

  normach bezpieczeństwa chroniących konsumentów.Rola konsumentów Użytkownicy przenośnych odtwarzaczy muzycznych już obecnie mogą podjąć bardzo konkretne środki bezpieczeństwa takie (...)

 • Fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

  . Użytkownicy mogą być do nich kierowani przez linki w SMSach, komunikatorach internetowych lub poprzez fałszywe sklepy internetowe.  Aby nie zostać ofiarą przestępców należy zwrócić (...)

 • Co zrobić, aby twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem?

  Użytkownicy telefonów komórkowych muszą mieć świadomość, że nie każda aplikacja, z której korzystają, działa zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. (...)

 • Opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami

  , ten musi za to ponosić opłaty”. Użytkownicy wód powinni choćby symbolicznie uczestniczyć w kosztach utrzymania wód.       Podstawa prawna: ustawa z dnia ustawy (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  . Gox, największa na świecie platforma wymiany bitcoinów, prawdopodobnie w wyniku oszustwa lub cyberataku. Użytkownicy stracili około 650 tys. bitcoinów. Jedyną formą odzyskania środkó

 • Jak przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności?

  wieczyści. W razie braku zgody stosuje się odpowiednio art. 199 Kodeksu cywilnego, a więc w braku takiej zgody użytkownicy wieczyści, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać

 • Pozwolenia na budowę a rozbudowa

  sąsiada nie może udaremnić procesu budowy (rozbudowy). Jeśli inwestycja taka naruszałaby interesy właścicieli sąsiednich nieruchomości, wówczas ich sprzeciw byłby skuteczny. Właściciele, użytkownicy

 • Zgoda sąsiada a rozbudowa domu

  naruszałaby interesy właścicieli sąsiednich nieruchomości, wówczas ich sprzeciw byłby skuteczny. Właściciele, użytkownicy wieczyści, zarządy nieruchomości sąsiadujących z projektowaną budową, (...)

 • Scalanie i podział nieruchomości

  odpisu uchwały. Właściciele i użytkownicy wieczyści oraz samoistni posiadacze nieruchomości objętych scaleniem i podziałem są uczestnikami postępowania w sprawie scalenia i podziału. Wójt, burmistrz (...)

 • Facebook bardziej przejrzysty

  użytkowników. W nowych warunkach świadczenia usług określono zatem, jakie usługi oparte na danych dotyczących użytkowników Facebook sprzedaje stronom trzecim, w jaki sposób użytkownicy (...)

 • Nowa ustawa o ogrodach działkowych?

  ) użytkownicy działek, ROD, działkowcy, działki rekreacyjne, rodzinne ogrody działkowe

 • E-usługi "Historia Pojazdu" i "Bezpieczny Autobus" mają już rok

  . "Bezpieczny Autobus" Dużym zainteresowaniem cieszyła się także e-usługa "Bezpieczny Autobus". Skorzystało z niej 111 tys. osób, które sprawdziły 206 tys. pojazdów. Użytkownicy mogli dowiedzieć (...)

 • MSW chwali się popularnością swoich e-usług

  „Bezpieczny Autobus”. Stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl w przeciągu roku odwiedziło 111 tys. unikalnych użytkowników, którzy sprawdzili 206 tys. pojazdów. Użytkownicy mogli dowiedzieć (...)

 • Reforma prawa autorskiego w planach prac Komisji Europejskiej

  zarządzające prawami autorskimi jak i użytkownicy internetu są zdania, że potrzebne są unijne przepisy regulujące sprawę tantiem. Tymczasem nadawcy, producenci i wydawcy nie widzą takiej potrzeby. (...)

 • Wprowadzali graczy w błąd, teraz zapłacą karę

  naliczeniem dodatkowej opłaty. UOKiK zakwestionował też sposób, w jaki użytkownicy byli zachęceni do zamawiania płatnych opcji dodatkowych. W większości wypadków pytanie poprzedzające zamówienie (...)

 • Abonenci komórek na kartę nie będą dyskryminowani

  telekomunikacyjnych. Użytkownicy pre-paid, którzy zrezygnują z anonimowości, będą mogli być objęci także usługą informacji o numerach telefonicznych. Oznacza to, że na nasze żądanie (...)

 • Obszary o największym popycie na Internet i telefon

  należy także, iż deklarowany przez klientów popyt nie może zostać uznany za pełny. Nie wszyscy bowiem użytkownicy/potencjalni użytkownicy usług posiadają wiedzą o mapach, a co za tym idzie, (...)

 • Pakiet telekomunikacyjny: prawa użytkowników

  ;rego korzystają inni użytkownicy. Państwa członkowskie powinny zachęcać do produkcji i udostępniania urządzeń oferujących niezbędne usługi i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zachowanie

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych. Właściciele, zarządcy lub użytkownicy obiektów bądź ich części stanowiących odrębne strefy pożarowe, przeznaczonych do wykonywania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane