Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wydzielenie działek gruntu o powierzchni mniejszej niż 0,3000 ha.2. Za nieruchomości wykorzystywane na cele rolne i leśne uznaje się nieruchomości wykazane w katastrze nieruchomości jako użytki (...)

 • Gospodarstwa rolne a grunty orne, leśne etc

  grunty rolne (ewentualnie wraz z gruntami leśnymi), gdy brak pozostałych wymienionych składników (np. inwentarza żywego, narzędzi), mogą stanowić gospodarstwo rolne. Pogląd taki przyjęty (...)

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  leśnym. Zatem, aby opodatkować dany grunt podatkiem od nieruchomości, trzeba najpierw ustalić, czy nie podlega on opodatkowaniu podatkiem rolnym lub leśnym. Od początku 2003 r. wszystkie użytki rolne, (...)

 • Porada prawna na temat użytki rolne zabudowane

  Nie szukaj dłużej informacji na temat użytki rolne zabudowane, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wybudować dom na działce rolnej?

  odrolnienie gruntów wysokiej jakości (lepszej klasy). Przeznaczenie na cele nierolnicze gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III (powyżej 0,5 ha) wymaga bowiem uzyskania

 • PCC od sprzedaży działki rolnej

  obszaru gruntów za gospodarstwo rolne ma ich klasyfikacja w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne lub jako grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych, a nie studium (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  4Zwolnienia i ulgi podatkowe  Art. 12. 1. Zwalnia się od podatku rolnego: 1) użytki rolne klasy V, VI i VIz oraz grunty zadrzewione i zakrzewione ustanowione na użytkach (...)

 • Wody stojące a jeziora

  podatku rolnym), a nie podatkiem od nieruchomości (zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne, grunty (...)

 • Podatek rolny a podatek od nieruchomości

  zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. Przy czym, zgodnie z art. 1a ust. 3, przez użytki rolne rozumie się grunty sklasyfikowane w ten sposób w ewidencji gruntów i budynków. Zatem (...)

 • Minimalna powierzchnia działki rolnej po podziale

  : gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli ich zwarty obszar projektowany do takiego przeznaczenia przekracza 0,5 ha - wymaga uzyskania zgody Ministra Rolnictwa i Gospodarki (...)

 • Warunki zabudowy siedliskowej

  , która dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Z kolei zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych wymagają: 1) grunty rolne stanowiące użytki rolne klas (...)

 • Co się zmienia w rentach strukturalnych?

  przekazywanego gospodarstwa rolnego wchodzą użytki rolne przejęte również w trybie określonym w przepisach o rentach strukturalnych w rolnictwie albo w trybie omawianego zmienianego rozporządzenia (...)

 • Budowa na działce rolnej bez planu miejscowego

  użytki rolne klas I-III, jeżeli ich zwarty obszar projektowany do takiego przeznaczenia przekracza 0,5 ha (wymaga to uzyskania zgody Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej) ,  

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  wynajęcia nie przekracza 5.3.  Przez użyte w ustawie określenia: 1) użytki rolne, 2) lasy, 3) nieużytki, 4) użytki ekologiczne, 5) grunty (...)

 • Podział nieruchomości rolnej

  regulacji granic między sąsiadującymi nieruchomościami. Za nieruchomości wykorzystywane na cele rolne i leśne uznaje się nieruchomości wykazane w katastrze nieruchomości jako użytki rolne (...)

 • Stawka podatku rolnego i od gruntów

  działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego. grunt, przedsiębiorca, działalność gospodarcza, użytki rolne

 • Użytkowanie wieczyste a prawo pierwokupu gminy

  rolne i leśne, a w przypadku braku planów miejscowych do nieruchomości wykorzystywanych na cele rolne i leśne. Za nieruchomości wykorzystywane na cele rolne i leśne uznaje się nieruchomości (...)

 • Wydzielenie części działki

  jako użytki rolne albo grunty leśne, grunty zadrzewione i zakrzewione oraz wchodzące w skład nieruchomości rolnych użytki kopalne i drogi, jeżeli nie ustalono dla nich warunków zabudowy (...)

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  135,57 kB)  prezentacja (.pdf 305,83 kB) ARiMR, eWniosekPlus, rolnik, PROW, uprawy, system wsparcia bezpośredniego, płatności bezpośrednie, użytki rolne, e-wniosek

 • Agroturystyka a dochód z najmu

  znaczenia, iż właściciel budynku jest rolnikiem, płaci składki KRUS i posiada gospodarstwo rolne w innej miejscowości. Jednak w tym przypadku może chodzić o gospodarstwo rolne w rozumieniu (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  albo dobrowolnie, nie uległ generalnym zmianom. Projekt uściślił definicję gospodarstwa rolnego. Za gospodarstwo rolne uznawać się będzie wszystkie nieruchomości rolne, będące w posiadaniu (...)

 • Podatek rolny od użytków rolnych klasy VIz

  rolnym. ##baner## Interpretacja ważna dla celów socjalnych  Użytki rolne klasy VIz są zwolnione od podatku rolnego, jednak liczba hektarów przeliczeniowych w gospodarstwie rolnym (...)

 • Ograniczenia zmiany przeznaczenia gruntu leśnego na cele rolne

  , zmiany, przeznaczenia, gruntu, leśnego, na cele, rolne

 • Krąg uprawnionych do zachowku

  można uprawiać na powierzchni wskazanej w umowie, działki zabudowane z kolei służą do spacerów, wjazdu i dojścia do budynku oraz wypoczynku.        Ustanowione

 • Kto i na jakich zasadach musi płacić podatek rolny?

  , grunty użytki rolne, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych

 • Rekultywacja terenów pogórniczych

  stanowiących użytki rolne położonych w granicach administracyjnych miast.  Zważywszy jednakże na konieczność funkcjonalnej wykładni odesłania zawartego w art. 80 ust. 2 p.g.g. należy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)

 • zakup ziemi

  witam chcielibyśmy kupić ziemie, mamy takową na oku ale jest jeden problem. żeby kupić grunt o takim areale (6 ha) musimy, wg noweej ustawy spełniać (...)

 • przekształcenie użytkowania wieczystego

  Mam takie pytanie , na działce którą kupiłem stoi budynek, działkę mam w użytkowaniu wieczystym, czy majac pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania (...)

 • Prawo spadkowe - proszę o pomoc

  Witam serdecznie, jestem tutaj nowicjuszką, dlatego liczę na Państwa pomoc, z góry dziękując:) sprawa dotyczy spadku, piszę w imieniu mojego (...)

 • Podział spadku po dziadkach

  Od 25 la mieszkałem z dziadkami w mieszkaniu komunalnym.po śmierci dziadka,babcia zameldowała w nim jeszcze kuzynkę.Przed śmiercia babci mieszkanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane