Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Użyczenie lokalu a VAT

  Skarbowego w Rudzie Śląskiej z dnia 20 lipca 2004 r., PP 443/29/2004; tak też: Informacja Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli z dnia 29 lipca 2004 r., US.III-443/29/2004). Należy jednak pamiętać, że użyczenie

 • Użyczenie rzeczy leasingowanej

  terminie co nie nastapiło. Leasingodawca nie wyraził zgody na użyczenie w/w przedmiotu. Osoba, która wzięła w użyczenie przedmiot nie chce go zwrócić dobrowolnie, mimo że tak stanowi umowa (...)

 • Cechy umowy użyczenia

  użytkowników, a nie robiłby tego biorący w użyczenie? Przecież dający w użyczenie wciąż jest właścicielem i może rozporządzać tą rzeczą? Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje (...)

 • Porada prawna na temat użyczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat użyczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa użyczenia a podatek VAT

  a jednocześnie przy wybudowaniu lub nabyciu hali podatnik odliczył podatek VAT, użyczenie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Jeśli podatnik nie jest sam w stanie stwierdzić, (...)

 • Umowa użyczenia o czerpanie korzyści z najmu

  i przeznaczeniu rzeczy. W związku z powyższym biorący w użyczenie, w przypadku dalszego użyczenia bądź oddania rzeczy w najem (za zgodą użyczającego), zawiera umowę we własnym imieniu, stąd (...)

 • Kaucja przy umowie użyczenia

  użyczenie, użyczający

 • Użyczenie a sprzedaż bezprzetargowa

  bezwzględny. Każdy i zawsze może na nią powołać się.    wojskowa agencja mieszkaniowa, sprzedaż, przetarg, gospodarka nieruchomosciami, użyczenie

 • Użyczenie rzeczy leasingowanej bez zgody

  natychmiastowym, chyba że strony uzgodniły termin wypowiedzenia. użyczenie, przemiot użyczenia, umow aużyczenia, zwrot przedmiotu użyczenia

 • Umowa użyczenia samochodu

  parę miesięcy. Może Pan oddać w użyczenia auto przed przerejestrowaniem go na siebie. Aby oddać rzecz w użyczenie nie musi być Pan właścicielem rzeczy, wystarczy, że jest Pan posiadaczem lub nawet (...)

 • Charakter umowy najmu

  ), zagrożone karą grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. użyczenie, najem, umowa, lokal,

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • użyczenie auta

  Witam! Mam pytanie jak powinna wyglądać umowa użyczenia auta jak i gdzie ją spisać?Z góry dziękuję za odpowiedzi

 • Wynajem/użyczenie mieszkania. Pomóżcie!!

  Witam. Mam pewnien problem. Od 1.08.2013 wynajmuję z przyjaciółką mieszkanie. Zgodnie z umową jest to użyczenie mieszkania, normalnie płacimy czynsz (...)

 • służebność osobista czy użyczenie?

  W umowie notarialnej sprzedaży nieruchomości jest taki zapis: \"że właściciel zezwala na dożywotnie korzystanie z lokalu nabytego niniejszym aktem (...)

 • użyczenie pojazdu nie trzeźwemu

  Czy mogę zostać pociągnięty do jakiejś odpowiedzialności za to że użyczyłem samochodu osobie nie trzeźwej? Jechałem wraz z nią samochodem i (...)

 • Czy użyczenie ruchomości

  przez przedsiębiorcę w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej podlega opodatkowaniu?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane