Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Roaming: Komisja działa na rzecz obniżenia kosztów usług tekstowych i transferu danych za granicą

  0,30 EUR za SMS-a wysłanego tego lata z wakacji we Włoszech, podczas gdy turysta z Czech zapłaci do 0,42 EUR (10 CZK). Przebywający w Hiszpanii turysta ze Szwecji może zapłacić do 0,40 EUR (...)

 • SMS bezgraniczny

  telefonii komórkowej wynika, że: Typowy klient z Francji może zapłacić do 0,30 euro za SMS-a wysłanego tego lata z wakacji we Włoszech, podczas gdy turysta z Czech zapłaci za wiadomość z (...)

 • O czym warto pamiętać wyjeżdżając za granicę?

  wolności turysta ma prawo wnioskować o kontakt z konsulem. Konsul zadba o to, aby obywatel RP nie był gorzej traktowany aniżeli obywatel państwa , w którym przebywa. Na wniosek zatrzymanego konsul

 • Porada prawna na temat turysta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat turysta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak bezpiecznie wyjechać na wakacje?

  Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (Dz. U. 2011 Nr 225, poz. 1353) wakacje, urlop, wycieczka, turysta, turystyka, wyjazd, biuro podróży, organizator turystyki

 • Kolejne bankructwo w branży turystycznej

  podróży, usługi turytyczne, organizator wycieczek, turysta

 • Biuro musi pomóc turystom za granicą

  TEKST JEDNOLITY USTAWY O USŁUGACH TURYSTYCZNYCH Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Egipt, zamieszki w Egipcie, biuro podróży, turysta, wyjazd do Egiptu, organizator wyjazdu, loty do Egiptu

 • Kiedy więzienie za pamiątki z wakacji?

  zostanie skierowana do sądu. Wówczas turysta narazi się na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. O wysokości kary decyduje to, ile produktów wykonanych z chronionych okazów

 • Wyjeżdżasz z laptopem, zgłoś to celnikom

  przekroczymy na lotnisku zieloną linię, co jest jednoznaczne z tym, że nie zgłaszamy towarów do oclenia. – Jeśli celnik cofnie nas i postanowi skontrolować, to oprócz cła turysta (...)

 • Konsument na wakacjach w Europie

  bagażem.Jak sprawić by liczby te nie wzrastały, a konsumenci w pełni korzystali z urlopu za granicą? Pamiętajmy, prawdziwy turysta to przygotowany i świadomy turysta, zatem orientuj się w (...)

 • Wniosek o wydanie EKUZ - nieubezpieczony turysta

  celach turystycznych. Wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, EKUZ, ubezpieczenie zdrowotne, WE, kraje Unii Europejskiej, leczenie za granicą, podróż ,turysta

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • odszkodowanie za zmarnowany urlop

  Czy mogę pozwać biuro podróży o odszkodowanie za poniesione dodatkowe koszty podróży, którą sobie sam musiałem zapewnić, gdyż autokar który (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane