Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  zarobić? Minimalną wypłatę dla osób zatrudnionych na niepełny etat oblicza się proporcjonalnie do wymiaru ich zatrudnienia. Pracownik na połowie etatu będzie miał więc zagwarantowaną połowę (...)

 • Procedura wobec Polski za nieprzyjmowanie „uchodźców”

  zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko tym trzem państwom. Przesiedlenia postępują sprawnie – przeprowadzono już ponad trzy czwarte (16 419) z 22 504 przesiedleń (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  W zakładzie na 1/2 etatu zatrudniony jest radca prawny. Z harmonogramu pracy wynika, iż z 20 godzin pracy tygodniowo wynikających z 1/2 etatu w zakładzie pracy ma obowiązek przebywać 3/5 tego (...)

 • Porada prawna na temat trzy czwarte etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat trzy czwarte etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa krajowa w górę. Zobacz, co wzrośnie wraz z nią

  wynagrodzenia, osoba zatrudniona na jedną trzecią etatu powinna podzielić 1.500 zł na trzy. Minimalna pensja na niepełnym etacie w 2012 roku Wymiar zatrudnienia Zarobki brutto Zarobki (...)

 • Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  oszacowania.   Oznacza to, że podczas pierwszej licytacji można kupić mieszkanie już za trzy czwarte ceny rynkowej. Jeśli mieszkanie nie zostanie zbyte podczas pierwszej licytacji, komornik (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  licytanta oferującego najwyższą cenę. Pierwszą cenę, czyli cenę wywołania podaje komornik. Najniższa suma, za którą nieruchomość można nabyć na pierwszej licytacji (cena wywołania), wynosi (...)

 • Nowe opłaty sądowe. Co będzie droższe?

  początku postępowania będzie płacił jedną czwartą żądania, a dopiero później – gdy dłużnik wniesie sprzeciw do wydanego nakazu zapłaty – dopłacał resztę, czyli pozostałe trzy (...)

 • Nowe opłaty sądowe to tańsze rozwody

  , by wierzyciel na początku postępowania płacił jedną czwartą żądania, a dopiero później – gdy dłużnik wniesie sprzeciw do wydanego nakazu zapłaty – dopłacał resztę, czyli pozostałe (...)

 • 72 proc. Polaków dobrze ocenia pracę Policji

  publicznych, w tym Policji. Notowania Policji są bardzo dobre i stosunkowo stabilne. Od niemal dwóch lat pozytywne opinie o naszej pracy wyraża blisko trzy czwarte respondentów (obecnie (...)

 • Zmiany w kosztach sądowych

  ). Natomiast w postępowaniu upominawczym trzeba teraz wnieść opłatę w pełnej wysokości i dopiero jeśli nakaz zapłaty się uprawomocni, sąd zwróci trzy czwarte opłaty.    Nowelizacja (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Żona po raz kolejny straszy mnie rozwodem?.

  Żona po raz kolejny straszy mnie rozwodem?. Mam nadzieje że was nie zanudzę ? z góry przepraszam za taką nowele? Historia jak setki innych ale niestety (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane