Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mogę zawrzeć umowę ubezpieczenia na rzecz osoby trzeciej?

  osoby trzeciej. Jak dochodzi do realizacji ubezpieczenia na rzecz osoby trzeciej? Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli umowa ubezpieczenia nie stanowi inaczej, osobie trzeciej przysługuje (...)

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  za wady fizyczne). § 2. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej; w (...)

 • Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji

  środka dowodowego przysługuje zażalenie stronom, a także osobie trzeciej lub organowi ochrony konkurencji obowiązanym do wyjawienia środka dowodowego. Prawomocne postanowienie nakazujące wyjawienie (...)

 • Porada prawna na temat trzeciej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat trzeciej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja z ruchomości

  do poniesionych trudów nie dotyczy to jednak dłużnika, członków jego rodziny wspólnie z nim mieszkających oraz osoby trzeciej, u której rzecz zajęto, W przypadku, gdy zajęte ruchomości pozostawiono (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  osobie lub mieniu, wyrządzoną komukolwiek przez ruch przedsiębiorstwa lub zakładu, chyba że szkoda nastąpiła wskutek siły wyższej albo wyłącznie z winy poszkodowanego lub osoby trzeciej, za którą

 • Kodeks cywilny

  zawiadomiła o nim drugiej strony albo jeżeli czynność prawna była nieodpłatna.Art. 87. Kto złożył oświadczenie woli pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten może (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  prawem osoby trzeciej, prawo to wygasa z chwilą wydania rzeczy nabywcy, chyba że ten działa w złej wierze. Przepis paragrafu drugiego artykułu poprzedzającego stosuje się odpowiednio. Art. 171. (skreślony

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  trzeciej. Na nabywcę rzeczy najętej przechodzą wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy najmu od chwili nabycia, przy czym bez znaczenia jest, czy nabywca wiedział, iż rzecz jest przedmiotem (...)

 • Regres ubezpieczeniowy – kiedy występuje i co oznacza

  ubezpieczającego (art. 518 § 1 pkt 4 k.c.), nabywa do osoby trzeciej roszczenie z takim ograniczonym terminem przedawnienia, jaki - po odliczeniu okresu, który do tego czasu upłynął - pozostawał

 • Odpowiedzialność pracodawcy za pracownika

  naruszył dobra osobiste osoby trzeciej jedynie przy okazji wykonywania pracy (trudno sobie wyobrazić aby miał w zakresie swoich obowiązków obrażanie klientów) – poszkodowany nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Definicja osoby trzeciej

  Kim w świetle prawa jest osoba trzecia. Standardowo w umowach najmu zawiera się klauzulę zakazującą poddzierżawiania i udostępniania bezpłatnego (...)

 • GROZBY od Osoby Trzeciej -POMOCY!

  Osoba trzecia zagraza mi. Powiedziala "Jesli sie tu(miejscowosc) pojawisz, to ci sie cos moze przydazyc". CZY jest jakies prawo , ktore mnie (...)

 • Skarga Pauliańska a darowizna mieszkania

  Witam Miałem firmę, podpisałem umowę na świadczenie usług dla Andrzeja Kowalskiego, które wykonałem. Niestety Pan Andrzej oszukał mnie i nie (...)

 • co to jest rękojmia sprzedawcy??

  jak w temacie. Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub (...)

 • podnajem i dzierżawa

  Mam takie pytanie czy jest możliwość podnajęcia albo oddania do bezpłatnego użytkowania przedmioty dzierżawy? Jeśli tak to czy można to zrobic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane