Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie lub redukcja zaległych alimentów

  dużo większą kwotę niż moja zaległość a nie uczyniła tego do dziś? Była żona jest uprawniona do powyższych alimentów na dwójkę moich dzieci, zaś moja obecna sytuacja jest bardzo trudna, (...)

 • Udzielanie urlopu wypoczynkowego "w ratach"

  , że sytuacja finansowa tej rodziny jest trudna, stąd nie może pracownik iść na urlop bezpłatny. W świetle art. 162 kp taka praktyka jest nielegalna. Ewentualnie jednak pracodawca może zwolnić (...)

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  tylko konieczności wynajmu samochodu zastępczego jako warunku uniknięcia szkody, ale również uzasadnienia potrzeby wynajęcia droższego modelu samochodu. Zwłaszcza ta ostania potrzeba będzie trudna (...)

 • Opinia prawna na temat trudna sytuacja materialna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat trudna sytuacja materialna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  przesłanka „rażącego zaniedbywania obowiązków rodzica względem dziecka”. Ocena czy opisane przez Pana zachowanie matki dziecka wyczerpuje pojęcie rażącego zaniedbywania jest bardzo trudna. (...)

 • Odwołanie się pracownika od wypowiedzenia

  . W sytuacji wystąpienia powyższych przesłanek pracodawca będzie miał prawo zastosować zwolnienia zbiorowe. Trudna sytuacja finansowa i rodzinna nie będzie stanowiła żadnej bariery przed rozwiązaniem

 • Ważność aktu notarialnego

  notarialnego. Jednakże akt notarialny może być nieważny, gdy sama czynność stwierdzona aktem staje się nieważna. Sytuacja taka jest jednak trudna do wyobrażenia, gdyż notariusz zobowiązany (...)

 • Zwolnienie z powody trudnej sytuacji firmy

  trudna sytuacja finansowa firmy. Czy po zakończeniu okresu wypowiedzenia będę musiał jeszcze zapłacić 3 miesięczną odprawę? Zgodnie z ustawą z dnia 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach (...)

 • Materialny wymiar życia rodzin

  wprawdzie nie odczuwają zagrożenia biedą, ale przewidują, że sytuacja materialna ich rodzin może się pogorszyć.  Przeczytaj cały komunikat z badań CBOS: Materialny wymiar życia rodzinŹródło: (...)

 • Zmienione opłaty za czynności radców prawnych

  uwagę rodzaj i stopień zawiłości sprawy oraz wymagany nakład pracy radcy prawnego. W przypadkach szczególnie uzasadnionych, gdy przemawia za tym sytuacja materialna lub rodzinna klienta (...)

 • Nowe opłaty za wydawanie paszportów

  studentom.Jeśli sytuacja materialna rodziny uniemożliwi wniesienie opłaty w wysokości 30 zł, to nadal będzie możliwe wpisanie dziecka do 16 lat - do paszportu jednego z rodziców, na podstawie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak mozna sie zabezpieczyc przed placeniem alimentow na ojca lub matke?

  1 Sytuacja jest nastepujaca: Ojciec alkoholik, zostaje pozbawiony wladzy rodzicielskiej, zostaje orzeczony rozwod i alimenty na 3 dzieci ( 16,15 l. i 1 (...)

 • Rozwód i adwokat z urzędu?

  Czy w przypadku sprawy rozwodowej z powodu trudnej sytuacji finansowej jest możliwość skorzystania z usług adwokata z urzędu. (krychna) Jestem rownież (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej studiującej

  Hej! chciałabym poradzic sie czy matka studiującej prywatnie córki może dalej uzyskiwać alimenty od byłego męża? jestem żoną mężczyzny, który (...)

 • Renta po mezu

  Jesli nie ukonczylam 50 roku zycia to, czy przysluguje mi renta po moim zmarlym mezu jesli mam trudna sytuacje materialna? Nie posiadam zadnego dochodu. Znalazlam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane