Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  pochodzenia faktury rozumie się pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury. Przez integralność treści faktury rozumie się, (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  fakturze miesiąc i rok dokonania sprzedaży w przypadku sprzedaży o charakterze ciągłym; wskazanie treści korygowanej informacji oraz treści prawidłowej. Jeżeli wystawca faktury lub faktury (...)

 • Wystawienie faktury VAT na współwłaścicieli

  podatek ten będzie przypadał na ich udział w nabywanej współwłasności). faktura, współwłaściciele, treść faktury

 • Porada prawna na temat treść faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat treść faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  formalnych dla faktury i nie przyznać prawa do odliczenia podatku VAT? Z faktury nie wynika dokładnie jaki jest numer faktury gdyż pole określające numer jest w języku angielskim a nie (...)

 • Koszty zarządu nieruchomością wspólną

  tytułów niż wymienione w umowie. Treść faktury wskazuje na obowiązek zapłaty kosztów zarządu nieruchomością wspólną. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną (...)

 • VAT od podatku od nieruchomości przy czynszu najmu

  treść konkretnej faktury. Co do zasady bowiem cena za usługę (w tym wypadku najem) jest przez strony ustalana dowolnie. Nie ma przeszkód, aby cena ta uwzględniała podatek od nieruchomości (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  naliczonego z faktury VAT-MP”.  Według drugiego stanowiska odliczenie całości podatku naliczonego z faktury VAT-MP jest możliwe dopiero z chwilą uregulowania całości należności, (...)

 • Brak symbolu PKWiU na fakturze

  symbol PKWiU na fakturze i czynność tę zaparafować? Czy odbiorca faktury może wystawić notę korygującą na treść i wpisać brakujący symbol PKWiU? Zgodnie z § 9 ust. 7 rozporządzenia (...)

 • Nota korygująca a faktura korygująca

  korygująca jest przesyłana wystawcy faktury lub faktury korygującej, wraz z kopią. Jeżeli wystawca faktury lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją (...)

 • Korekta dokumentów po zmianach w składzie spółki

  podatkowym kwoty podatku należnego wynikającej z faktury dokumentującej nabycie towarów i usług. Oczywiście, czym innym jest wskazanie na fakturze jako nabywcy innego podmiotu, a czym innym wskazanie (...)

 • Faktura a umowa najmu

  terminem wypowiedzenia. Od jakiegoś czasu jednak otrzymuję faktury wystawiane przez inną firmę (nie jest to ta sama spółka, posiada inną nazwę, i REGON). Z firmą tą mam ciągle problem z otrzymaniem (...)

 • Zmiana nazwy na fakturze

  . rozporządzenia, jeżeli wystawca faktury lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury korygującej. (...)

 • Nota korygująca

  wystawić fakturę nazwaną notą korygującą.  Nota korygująca jest przesyłana wystawcy faktury lub faktury korygującej, wraz z kopią. Jeżeli wystawca faktury lub faktury (...)

 • Dokumentacja wpłat w euro

  faktury VAT, w szczególności faktury VAT marża, faktury VAT RR, faktury VAT MP, dokumenty celne, rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące, zwane dalej (...)

 • Poświadczenie i numeracja noty korygującej

  prawidłowej. Jeżeli wystawca faktury lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury korygującej. (...)

 • Skrócona nazwa nabywcy na fakturze VAT

  przesyłana wystawcy faktury lub faktury korygującej, wraz z kopią. Jeżeli wystawca faktury lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej (...)

 • Faktury VAT bez podpisu

  lub faktury korygującej akceptuje treść noty, potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury korygującej - § 18 ust. 4 wskazanego wyżej rozporządzenia).Polecamy (...)

 • Dokument księgowy a wpis do księgi przychodów

  ; faktury VAT, w szczególności faktury VAT marża, faktury VAT RR, faktury VAT MP, dokumenty celne, setOstatni( '4' ); rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące, (...)

 • Zakup materiałów budowlanych bez faktury

  uznanie wydatku za koszt uzyskania przychodu oceniać należy przede wszystkim w oparciu o treść art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przepis ten nie zawiera odniesienia do przepisów

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  mieszkaniowych" i VZM-1B "Wykaz faktur i wartości poniesionych wydatków, odliczonych w ramach ulg mieszkaniowych". 7) W załączniku do wniosku trzeba przedstawić tylko faktury, które są podstawą (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  odliczonego podatku wyniesie: 2.970 zł + (7 x 275 zł) = 4.895 zł. Z ósmej faktury podatnik odliczy już tylko 105 zł (5.000 zł – 4.895 zł), zaś począwszy od dziewiątej faktury nie (...)

 • Import usług z Anglii

  Otrzymałam faktury z Angli w dniu 02.07. Data wystawienia 20.06, treść opłata licencyjna za dystrybucję programu za maj. Płatność faktury do 31.07. Kiedy w tym przypadku powstaje obowiązek (...)

 • Faktura VAT a zasada pisemności

  już być podpisywane ani przez wystawcę, ani przez odbiorcę a wystarczający do rozliczeń może być sam komputerowy wydruk takiej faktury (nie dotyczy to faktury VAT RR i noty korygującej). (...)

 • Jak prawidłowo udostępnić regulamin sklepu internetowego?

  zawsze wiemy przy zawieraniu umowy czy mamy do czynienia z konsumentem, czy z przedsiębiorcą (często może się to okazać dopiero na etapie wstawienia faktury VAT). Biorąc pod uwagę powyższe (...)

 • Fakturę wyślesz e-mailem od stycznia

  uprawnionym urzędnikom - na ich żądanie - bezzwłoczny dostęp do faktur. Ponadto przechowamy e-faktury na serwerach, które znajduja się poza granicami Polski. Będzie to możliwe pod warunkiem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane