Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność zarządu spółdzielni mieszkaniowej

  być popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie. Warunkiem odpowiedzialności jest fakt, że wspomniany trawnik jest przeznaczony do użytku publicznego. Wydaje się, że teren wspólnoty

 • Porządek przy posesji

  wszystkie liście na trawnik przy mojej działce .Grabienie i wywożenie tych liści jest dla mnie sporym kosztem .Czy jest jakaś linia obrony bo o polubownym rozwiązaniu tej sprawy nie może być mowy? (...)

 • Odszkodowanie za zniszczenia przez dziki

  pokarmu przeorują całą niezabudowaną powierzchnię ogrodzonego terenu stanowiącą trawnik. Po wstępnych wyjaśnieniach dowiedziałem się, że koło łowieckie tym się nie zajmie ponieważ teren (...)

 • Porada prawna na temat trawnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat trawnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mycie samochodu w miejscu publicznym

  wykroczeń, zgodnie z którym kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega (...)

 • Podatek od nieruchomości od parkingu

  parking i zadrzewiony trawnik. Urząd Miasta twierdzi, że od ww. parkingu powinno się płacić podatek od nieruchomości, tak jak od gruntu przeznaczonego na działalność gospodarczą. Nadmieniam, że (...)

 • Obowiązki właściciela nieruchomości

  trylinką (skarpy). W chwili obecnej zarówno rów jak i pas zieleni są obrośnięte chwastami. Kto ma obowiązek dbania o rów (pielenie, czyszczenie) jak i o trawnik oddzielający chodnik od jezdni? Jakie

 • Kary za wykroczenia wzrosną dwukrotnie

  grzywien została określona w kodeksie kwotowo. One mają wzrosnąć dwukrotnie. Przykładowo wejście na trawnik w miejscu, gdzie jest to zabronione, kosztuje teraz do 1.000 zł. Po zmianach maksymalna (...)

 • Sąsiad nie sprząta po psie? Zrób zdjęcie

  doniesienie na osobę niesprzątającą po psie może okazać się jedyną szansą na czysty trawnik przed blokiem. Właściciele czworonogów zazwyczaj są odporni na akcje edukacyjne, często nie (...)

 • Odpoczynek na trawie będzie bezkarny

  własnej decyzji ma on decydować o tym, który teren zielony, czyli zieleniec lub trawnik, będzie podlegał tej bezwzględnej ochronie, a który będzie przeznaczony chociażby na cele rekreacji

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Tereny użytku publicznego a teren spółdzielni mieszkaniowej.

  Dzień dobry! Jestem tu nowa i mam pilne pytanie. Spółdzielnia mieszkaniowa znajduje się 9 działkach - 4 z nich to działki na kórych stoją bloki (...)

 • kara za trawnik

  Witam Zostałam oskarżona przez wcipska sasiadke ze jezdze samochodem po trawniku, policja wezwala mnie na wyjasnienia ja zaprzeczylam i sprawe skierowano (...)

 • drzewo przy ogrodzeniu

  Ok. 30 lat temu Rodzice sprzedali część ogrodu. Nowonabywca wybudował dom i zagospodarował część działki drzewami i krzewami. Po 3 latach wyjechał (...)

 • Petardy na terenie zabudowanym.

  Hej rposze o pomoc, mój młodszy brat niestety wpadł w małe kłopoty przez swoją bezmyślność. Razem z trzema kolegami, szli na sasiednie osiedle. (...)

 • prawa do lokalu zakladoego

  Witam , opisze moja sytucje, w roku 1986 moja mama i ja dostalismy meldunek staly od zakladu panstwowego Polfa, moja mama dostala pismo ze meldunek dostajemy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane