Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  . To będzie dostawa towarów transportowanych. Jej miejscem świadczenia będzie Rosja (tam rozpoczyna się transport). W przypadku, gdy transport zostanie przypisany do pierwszej transakcji (Rosja-Niemcy), (...)

 • VAT a transakcja łańcuchowa

  znajdują się w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu do nabywcy. W przedstawionym stanie faktycznym transport nie jest organizowany przez polskiego podatnika, a więc wysyłka i transport (...)

 • VAT a dostawa rosyjskiemu odbiorcy

  wysyłki lub transportu do nabywcy. W przedstawionym stanie faktycznym transport nie jest organizowany przez polskiego podatnika, a więc wysyłka i transport nie są przyporządkowane jego dostawie. (...)

 • Porada prawna na temat transport

  Nie szukaj dłużej informacji na temat transport, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gospodarka odpadami

  będzie złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia wyłącznie na transport odpadów (nie będzie konieczne wskazania i zapewnienie miejsca na zbiórkę odpadów). Firma posiadająca zezwolenie na transport (...)

 • licencja na transport miedzynarodowy

  drogowego, zgodnie z art. 5 rzeczonej ustawy koniecznym jest uzyskanie licencji.Licencja na międzynarodowy transport drogowy uprawnia do wykonywania przewozów z przekroczeniem granicy RP, jak

 • Opodatkowanie transportu międzynarodowego

  czynienia z usługą transportu międzynarodowego, która na odcinku krajowym opodatkowana jest stawką 0% (zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 23 w zw. z ust. 3 pkt 1 lit. a ustawy o VAT). Transport poza granicami

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  drogowy - krajowy transport drogowy lub międzynarodowy transport drogowy, przy czym: a) krajowy transport drogowy - podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przewozu (...)

 • VAT na towary z Chin

  , że wysyłkę lub transport towaru należy zgodnie z zawartymi przez niego warunkami dostawy przyporządkować jego dostawie.Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że transport jest faktycznie (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  mieszanym) lub dostarczonej energii. Obejmuje to wszystkie właściwe etapy od wydobycia lub uprawy przez zmianę sposobu użytkowania gruntów, transport i dystrybucję, przetwarzanie i spalanie. (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  Ustawaz dnia 11 marca 2004 r.o podatku od towarów i usług Dz.U. 2004 r. Nr54, poz.535, Dz.U. 2005 r. Nr 14, poz. 113, Dz.U. 2005 r. Nr 90, poz. 756, Dz.U. 2005 r. Nr 143, poz. 1199, Dz.U. 2005 r. Nr 179, poz. (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  lub naczepy, przy czym jazda pojazdu między miejscem początkowym i docelowym odbywa się z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Powstaje pytanie czy jest to transport zarobkowy czy

 • Licencja na transport rzeczy

  drogowy to krajowy transport drogowy lub międzynarodowy transport drogowy; określenie to obejmuje również: a) każdy przejazd drogowy wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku (...)

 • Odpłatny transport z zabezpieczeniem medycznym

  ). transport drogowy, zezwolenie, przewóz, zabezpieczenie medyczne, licencja

 • Krajowy transport drogowy (pojazd dmc < 3.5t)

  podejmowania i wykonywania krajowego transportu drogowego (po prostu prawo nie wymaga od Pana licencji). zarobkowy transport drogowy, licencja, certyfikat kwalifikacji zawodowych przewoźnika, pojazd o (...)

 • Licencja na prowadzenie transportu drogowego

  przedmiotem transportu czy przewozu, a zatem może to być zarówno przewóz osób, jak i transport towarów. Nie ma także znaczenia rodzaj transportu (przewozu) - nie wymaga uzyskania licencj zarówno (...)

 • Transport lądowy towarów niebezpiecznych

  śródlądowego i rozszerza stosowanie międzynarodowych przepisów na transport krajowy. Obecnie transport towarów niebezpiecznych w UE regulują cztery dyrektywy i kilka decyzji (...)

 • Reaktywacja Jedwabnego Szlaku - nowe możliwości dla transportu drogowego w dobie globalnego kryzysu

  Szlak, transport drogowy, globalny kryzys gospodarczy, przewozy

 • Jak uzyskać zezwolenie na usuwanie nieczystości?

  , wójt, burmistrz, prezydent miasta, opróżnianie zbiorników bezodpływowych, transport nieczystości ciekłych

 • Koszty transportu chorego pacjenta

  środkami transportu sanitarnego, jeżeli wystąpiła dysfunkcja narządu ruchu uniemożliwiająca korzystanie ze środków transportu publicznego. Bezpłatny transport w obie strony może oczywiście mieć (...)

 • Licencja na transport drogowy

  konieczności, by Pana pracownik również się nim legitymował. transport, licencja na transport drogowy, zmiana licencji, uzupełnienie licencji na transport drogowy

 • Transport gotówki do banku

  pracownika na niebezpieczeństwo. ryzyko pracodawcy, transport gotówki, ochrona mienia, obowiązek ochrony

 • Transport osób a posiadanie prawa jazdy kat. B

  zależy od tego, na ile osób zarejestrowany jest samochód, który można prowadzić na podstawie prawa jazdy danej kategorii. Zgodnie z ustawą Transport drogowy (Dz.U.2001.125.1371), na prowadzenie

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  , innych niż kolejowe, za które są pobierane ceny ustalone przez gminę (Radę m.st. Warszawy) lub związek komunalny 17 49.39.35.0 Transport drogowy pasażerski pojazdami napędzanymi siłą (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  niepełnosprawnościami sprzężonymi, którzy kontynuują naukę w dotychczasowych gimnazjach, gminy mają nadal obowiązek zapewnić im bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu do tej (...)

 • Wynajem samochodów przedsiębiorcy z licencją

  dysponuje na podstawie umów najmu. licencja, transport drogowy, przedsiębiorca, najem

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • transport - logistyka

  Jako pracownik logistyki w firmie prywatnej zlecilem podstawienie kontenera do portu, ktory został zaladowany. Odbiorca nie zgłosił sie po towar. Za (...)

 • Licencja na transport ciężarowy

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą - świadcząca usługi transportowe (transport ciężarowy) na terytorium Polski musi posiadać licencje (...)

 • stawka vat transport

  Witam, chciałbym spytac czy koszt transportu dla transportu z zagranicy wystawiam z podatkiem 0 ? Najpierw otrzymuje fakture Vat od Firmy swiadczacej (...)

 • PRAWOJAZDY NA UKRAINIE

  Dzien Dobry nazywam sie Viktor. Organizuje kilku dniowe wyjazdy na Ukrainie. Pomagam przy zdobyciu prawa jazdy na Ukrainie. Są to prawa jazdy na każdą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane