Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  drogowy - krajowy transport drogowy lub międzynarodowy transport drogowy, przy czym: a) krajowy transport drogowy - podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej (...)

 • Obowiązek ukończenia kursu przez kierowcę

  . Art. 39a Ustawy przewiduje, że przewoźnik drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta: ukończyła 21 lat, z tym, że wymóg ten nie dotyczy kierowcy wykonującego transport drogowy (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  dróg, Kontrola spełniania wymagań przez ciśnieniowe urządzenia transportowe, pojazd, transport drogowy, przejazd po drogach publicznych

 • Porada prawna na temat transport drogowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat transport drogowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Licencja na transport rzeczy

  drogowy to krajowy transport drogowy lub międzynarodowy transport drogowy; określenie to obejmuje również: a) każdy przejazd drogowy wykonywany przez przedsiębiorcę (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  pozwoleń, zaświadczeń bądź licencji na międzynarodowy transport drogowy rzeczy. Podczas drogi do jednego z przejść granicznych był kontrolowany przez I.T.D. Kontrola wykonana przez funkcjonariuszy (...)

 • Wynajem samochodów przedsiębiorcy z licencją

  dysponuje na podstawie umów najmu. licencja, transport drogowy, przedsiębiorca, najem

 • Krajowy transport drogowy (pojazd dmc < 3.5t)

  podejmowania i wykonywania krajowego transportu drogowego (po prostu prawo nie wymaga od Pana licencji). zarobkowy transport drogowy, licencja, certyfikat kwalifikacji zawodowych przewoźnika, pojazd (...)

 • Karalność a licencja transportowa

  prawa. Zatem będzie mógł Pan ubiegać się o licencję na transport drogowy dopiero po upływie wskazanych wcześniej terminów. zatarcie skazania, licencja na transport drogowy, (...)

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  drogowy - transport drogowy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371, z późn. zm.);  2) przewóz drogowy - przewóz (...)

 • Licencja na transport drogowy

  konieczności, by Pana pracownik również się nim legitymował. transport, licencja na transport drogowy, zmiana licencji, uzupełnienie licencji na transport drogowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Firma Transportowa

  Witam, sporo szukałem na ten temat ale dobitnej odpowiedzi nigdzie nie mogę uzyskać. Do rzeczy, otworzyłem działalność gospodarczą z zakresu przewozu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane