Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  drogowy - krajowy transport drogowy lub międzynarodowy transport drogowy, przy czym: a) krajowy transport drogowy - podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej (...)

 • Obowiązek ukończenia kursu przez kierowcę

  . Art. 39a Ustawy przewiduje, że przewoźnik drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta: ukończyła 21 lat, z tym, że wymóg ten nie dotyczy kierowcy wykonującego transport drogowy (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  dróg, Kontrola spełniania wymagań przez ciśnieniowe urządzenia transportowe, pojazd, transport drogowy, przejazd po drogach publicznych

 • Porada prawna na temat transport drogowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat transport drogowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Licencja na transport rzeczy

  drogowy to krajowy transport drogowy lub międzynarodowy transport drogowy; określenie to obejmuje również: a) każdy przejazd drogowy wykonywany przez przedsiębiorcę (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  pozwoleń, zaświadczeń bądź licencji na międzynarodowy transport drogowy rzeczy. Podczas drogi do jednego z przejść granicznych był kontrolowany przez I.T.D. Kontrola wykonana przez funkcjonariuszy (...)

 • Wynajem samochodów przedsiębiorcy z licencją

  dysponuje na podstawie umów najmu. licencja, transport drogowy, przedsiębiorca, najem

 • Krajowy transport drogowy (pojazd dmc < 3.5t)

  podejmowania i wykonywania krajowego transportu drogowego (po prostu prawo nie wymaga od Pana licencji). zarobkowy transport drogowy, licencja, certyfikat kwalifikacji zawodowych przewoźnika, pojazd (...)

 • Karalność a licencja transportowa

  prawa. Zatem będzie mógł Pan ubiegać się o licencję na transport drogowy dopiero po upływie wskazanych wcześniej terminów. zatarcie skazania, licencja na transport drogowy, (...)

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  określenia oznaczają: 1) transport drogowy - transport drogowy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 125, poz. 1371, z późn. (...)

 • Plany zmian w transporcie drogowym

  wykonujących przewóz drogowy rzeczy pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz wykonujących przewóz drogowy osób pojazdami skonstruowanymi lub trwale (...)

 • Licencja na transport drogowy

  konieczności, by Pana pracownik również się nim legitymował. transport, licencja na transport drogowy, zmiana licencji, uzupełnienie licencji na transport drogowy

 • licencja na transport miedzynarodowy

  drogowy, licencja, transport rzeczy, transport powyżej 3,5 tony,

 • Licencja na prowadzenie transportu drogowego

  Czy prowadząc zagraniczny transport drogowy rzeczy samochodem o masie całkowitej do 3,5 t muszę posiadać licencję? Obowiązek uzyskania licencji na transport drogowy ciąży co do (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy

  sytuację na rynku transportowym. Może także określić liczbę promes i licencji na międzynarodowy transport drogowy na cały rok,czego dokonał rozporządzeniem, które zaczyna obowiązywać (...)

 • Reaktywacja Jedwabnego Szlaku - nowe możliwości dla transportu drogowego w dobie globalnego kryzysu

  Szlak, transport drogowy, globalny kryzys gospodarczy, przewozy

 • Transport osób a posiadanie prawa jazdy kat. B

  zależy od tego, na ile osób zarejestrowany jest samochód, który można prowadzić na podstawie prawa jazdy danej kategorii. Zgodnie z ustawą Transport drogowy (Dz.U.2001.125.1371), na prowadzenie

 • Dokumentowanie pracy kierowców

  , przewóz, transport drogowy, samochód dostawczy, samochód ciężarowy, akta pracownicze, akta, dokumenty

 • Licencja na transport drogowy w spółce cywilnej

  będzie ważna), spółka cywilna nadal będzie istniała, a licencje pozostałych wspólników też ważne (albowiem nie zaprzestaną oni działalności gospodarczej). transport, drogowy

 • Transport drogowy na nowych zasadach

  przyznawanych na różne rodzaje transportu drogowego ma uprościć zasady wydawani i odnawiania certyfikatów na transport drogowy. Regulacja czasu pracy przewoźników we własnych firmach ma natomiast (...)

 • Licencja na transport drogowy towarów

  Podatnik zamierza wynajmować samochód ciężarowy z kierowcą. Działalność ta zgodnie z PKD znajduje się pod symbolem 49.41 - transport drogowy towarów. Usługobiorca zamierza wykorzystywać (...)

 • Zrzeczenie się licencji na krajowy transport drogowy

  zostało wcześniej wszczęte postępowanie w sprawie cofnięcia licencji, złożenie oświadczenia o zrzeczeniu się nie jest już możliwe. licencja, transport, drogowy, osób, rzeczy, zrzeczenie (...)

 • Paliwa z baków do kontroli!

  ; przedsiębiorcy wykonujący transport drogowy lub przewóz na potrzeby własne,   podmioty wykonujące przewozy drogowe: w ramach powszechnych usług pocztowych,   w ramach usług (...)

 • Licencja na transport drogowy rzeczy

  Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu zarobkowego przewozu drogowego rzeczy. Posiadam odpowiednią licencję wydaną przez ministra infrastruktury. Czy w przypadku nabycia nowego środka (...)

 • Opłaty za przejazd po drogach krajowych

  ; opłaty, przejazd, ruch drogowy, przewóz, transport drogowy, przewoźnik, umowa przewozu

 • Wymagania dla pojazdów specjalnych

  , pojazd specjalny, niezarobkowy przewóz drogowy, opłata, zaświadczenie, zezwolenie, uzyskanie, obowiązek, kierowca, droga krajowa, przedsiębiorca, rejestracja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Firma Transportowa

  Witam, sporo szukałem na ten temat ale dobitnej odpowiedzi nigdzie nie mogę uzyskać. Do rzeczy, otworzyłem działalność gospodarczą z zakresu przewozu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane