Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niebezpieczne zabawki

  (huśtawek, zjeżdżalni, lin) oraz miniatur urządzeń przeznaczonych dla dorosłych. Źródło: www.uokik.gov.pl niebezpieczne zabawki, dzieci, oznaczenia, produkty, dziecko, towary (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  sprawie bezpieczeństwa dzieci — infolinia Każdy rodzic lub nauczyciel, który chce porozmawiać o problemach dzieci, np. o: agresji i przemocy w szkole lub w domu, cyberprzemocy (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  zawierających mięso, mleko, produkty mięsne i przetwory mleczne(inne niż mleko początkowe w proszku, żywność dla niemowląt, specjalna żywność lub specjalna karma dla zwierząt domowych (...)

 • Porada prawna na temat towary dla dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat towary dla dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  działalności przez osobę fizyczną Art. 14. 1. Opodatkowaniu podatkiem podlegają towary własnej produkcji i towary, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów, w przypadku: 1) 

 • Reforma stawek VAT!

  (wynoszącego dla Polski - 1% PKB) nie będzie przekraczać 6% PKB. Oznacza to, że stawki w wysokości 23% i 8%, jak również stawka zryczałtowanego zwrotu podatku (dla rolników) (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  , dzieci poniżej 18 lat – akt urodzenia albo dowód osobisty lub paszport, dzieci powyżej 18 lat: dowód osobisty lub paszport, oświadczenie o planowanym terminie ukończenia (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  posiadającego właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy kod stosowany (...)

 • Wracasz z podróży? Dowiedz się co możesz wwieźć do Unii Europejskiej

  – należy te produkty umieścić w przeznaczonych do tego pojemnikach. Natomiast ograniczenie to nie dotyczy mleka dla niemowląt czy też specjalnych produktów żywnościowych dla dzieci. Leki

 • Ważne przy zakupach dla najmodszych

  , smoczków do uspokajania niemowląt oraz artykułów pielęgnacyjnych dla dzieci. Sprawdzono towary oferowane w 126 placówkach, m.in. w sklepach detalicznych i hurtowniach. (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  sprawie Urząd Patentowy udziela prawa ochronnego na znak towarowy dla towarów, dla których może być ono udzielone.   Art. 146. 1. Jeżeli dwie lub więcej osób korzystających (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  przechowania w depozycie mogą być przekazane przez organ celny innej osobie do przechowania pod dozorem celnym.3. Przechowaniu w depozycie nie podlegają towary niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  na zabawkach bądź ich opakowaniu (np. dla dzieci powyżej 2 miesiąca życia). Zabawki należy również od czasu do czasu sprawdzać, zwłaszcza te przeznaczone dla najmłodszych (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ; dotyczy także dzieci adoptowanych? Tak, świadczenie przysługuje na takich samych zasadach jak w przypadku dzieci biologicznych.   Gdy dzieci wychowują dziadkowie, czy mogą wystąpić (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  papierów wartościowych nabytych najwcześniej. Zasadę, o której mowa w zdaniu pierwszym, stosuje się odrębnie dla każdego rachunku papierów wartościowych.11. Dochód stanowiący (...)

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  ;wne prawa. Dla możliwości dziedziczenia z ustawy przez dzieci spadkodawcy nie ma więc żadnego znaczenia fakt małżeńskiego, czy pozamałżeńskiego pochodzenia dzieci. W przypadku dzieci (...)

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  do ich wymiany na towary lub usługi;  świadczenia otrzymane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, związane z pobytem dzieci osób uprawnionych do tych świadczeń w żłobkach, (...)

 • Działalność statutowa stowarzyszenia

  czynności statutowe, leżące poza działalnością gospodarczą. Jeśli działalność statutowa polega na rozwoju i popularyzacji sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a działalność (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  przekroczone dopuszczalne poziomy ftalanów. W związku z poważnym ryzykiem dla dzieci oraz brakiem możliwości naprawy tych zabawek, KAS zdecydowała o zniszczeniu prawie 30 tys. sztuk niebezpiecznych

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  Granicznej użytych poza granicami państwa w celu udziału w konflikcie zbrojnym lub dla wzmocnienia sił państwa albo państw sojuszniczych, misji pokojowej, akcji zapobiegania aktom terroryzmu lub ich (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  . Jeżeli kobieta urodziła więcej dzieci przy jednym porodzie, a jedno z dzieci umrze po 8 tygodniu życia, przysługuje jej zasiłek przez okres odpowiedni do liczby pozostałych dzieci, (...)

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?

  właścicielem, ale nie dostawał nic w zamian. Przykład: Osobie mieszkającej samotnie przysługiwać będzie ze spieniężonego majątku kwota umożliwiająca najem przez rok kawalerki, zaś osobie posiadającej (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  dzieci: 2.224,08 zł (2 x 1.112,04), troje dzieci: 4.224,12 zł (2.224,08 + 2.000,04), czworo dzieci: 6.924,12 zł (2.224,08 + 2.000,04 + 2.700,00). W jaki sposób wykazuje się ulgę (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  społeczności lokalnych; nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania; działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży; kultury, sztuki, ochrony (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  dla uznania ich za towa­ry używane (art. 43 ust. 10 ustawy o VAT).  Co to są „towary używane”?  Pod pojęciem „towary używane” należy rozumieć: budynki (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  dla osoby samotnie wychowującej dzieci? Jeżeli osoba samotnie wychowująca dzieci spełnia określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych warunki, to może - na swój (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane