Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  , że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w kolejności nabywcy, przy czym towar ten jest wysyłany lub transportowany, to wysyłka lub transport tego towaru jest przyporządkowana (...)

 • VAT na towary z Chin

  bezpośrednio ostatniemu w kolejności nabywcy, przy czym towar ten jest wysyłany lub transportowany, to wysyłka lub transport tego towaru jest przyporządkowana tylko jednej dostawie; jeżeli towar (...)

 • Porada prawna na temat towar

  Nie szukaj dłużej informacji na temat towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

   Stan faktyczny Przywieziono mi towar, przedstawiono fakturę, sprawdziłem towar, podpisałem, "że towar sprawdziłem”, ale nie, że odbieram fakturę czy że towar (...)

 • Zgodność towaru z umową

  oświadczył, że nie jest w stanie przesądzić, czy towar nadaje się do zgłoszonego przez kupującego celu.   W przypadku braku indywidualnego uzgodnienia właściwości towaru, towar jest (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  kupiliśmy towar wolny od wad, a jeśli wada ujawnia się w czasie eksploatacji, oznacza to, że towar jest niezgodny z umową - komentuje prawnik. Może zdarzyć się, że gwarancja będzie bardziej (...)

 • Odpowiedzialność sprzedawcy wynikająca z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

  nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany oraz gdy właściwości towaru odpowiadają właściwościom charakterystycznym, cechującym towar tego rodzaju. Podobne domniemanie (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  podatnik wysyła towar nabywcy lub wskazanej przez niego osobie trzeciej, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru jednej z tych osób.3. Jeżeli podatnik wydaje towar podmiotowi, (...)

 • Zwrot towaru

  , obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Tylko w tym konkretnym przypadku dłużnik może zwrócić towar po zaistnieniu tych przesłanek. Nie ma tutaj ograniczenia (...)

 • Naliczanie VAT za usługi pośrednictwa

  podatek wyłącznie od usługi pośrednictwa (przy założeniu, że klient nie będzie wiedział od jakiej firmy pochodzi towar), gdyż towar kupuję w imieniu klienta i przekazuję mu w takim stanie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane