Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  , że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w kolejności nabywcy, przy czym towar ten jest wysyłany lub transportowany, to wysyłka lub transport tego towaru jest przyporządkowana (...)

 • VAT na towary z Chin

  bezpośrednio ostatniemu w kolejności nabywcy, przy czym towar ten jest wysyłany lub transportowany, to wysyłka lub transport tego towaru jest przyporządkowana tylko jednej dostawie; jeżeli towar (...)

 • Porada prawna na temat towar

  Nie szukaj dłużej informacji na temat towar, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Należyta staranność w VAT

  płatność za towar następuje na rachunek podmiotu trzeciego lub rachunek zagraniczny, o ile nie ma to wyraźnego uzasadnienia ekonomicznego (np. umowa cesji czy faktoring). Natomiast płatność za towar

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

   Stan faktyczny Przywieziono mi towar, przedstawiono fakturę, sprawdziłem towar, podpisałem, "że towar sprawdziłem”, ale nie, że odbieram fakturę czy że towar (...)

 • Zgodność towaru z umową

  oświadczył, że nie jest w stanie przesądzić, czy towar nadaje się do zgłoszonego przez kupującego celu.   W przypadku braku indywidualnego uzgodnienia właściwości towaru, towar jest (...)

 • Reklamacja towarów. Kilka rad, jak skutecznie to zrobić

  kupiliśmy towar wolny od wad, a jeśli wada ujawnia się w czasie eksploatacji, oznacza to, że towar jest niezgodny z umową - komentuje prawnik. Może zdarzyć się, że gwarancja będzie bardziej (...)

 • Na czym polegają wyłudzenia VAT?

  towar kolejnej firmie deklarując podatek, ale nie odprowadza go do budżetu. Często na tym etapie do procederu angażowana jest uczciwa firma, skuszona np. atrakcyjną ceną towaru. Ostatecznie towar (...)

 • Odpowiedzialność sprzedawcy wynikająca z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

  nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany oraz gdy właściwości towaru odpowiadają właściwościom charakterystycznym, cechującym towar tego rodzaju. Podobne domniemanie (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  podatnik wysyła towar nabywcy lub wskazanej przez niego osobie trzeciej, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru jednej z tych osób.3. Jeżeli podatnik wydaje towar podmiotowi, (...)

 • Zwrot towaru

  , obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Tylko w tym konkretnym przypadku dłużnik może zwrócić towar po zaistnieniu tych przesłanek. Nie ma tutaj ograniczenia (...)

 • Naliczanie VAT za usługi pośrednictwa

  podatek wyłącznie od usługi pośrednictwa (przy założeniu, że klient nie będzie wiedział od jakiej firmy pochodzi towar), gdyż towar kupuję w imieniu klienta i przekazuję mu w takim stanie, (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Takie samo domniemanie przyjmuje się, gdy towar odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach (...)

 • Odstąpienie od ugody

  należności za pozostały towar dostarczony firmie A przez firmę B zostaną uiszczone dopiero po tym, jak towar ten firma A sprzeda, lub też (jeśli firma B wyrazi taka wolę) towar ten (...)

 • Wyprzedaże i prawa konsumenta

  przedsiębiorcy z innego kraju UE pomocy szukaj w  ECK Polska. Źródło: uokik.gov.pl wyprzedaż, Black Friday, Cyber Monday, zwrot, zakupy, sklep, sklep internetowy, produkt, towar, (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  spełnione, organ celny w celu uregulowania sytuacji towaru może: 1) cofnąć towar poza obszar celny Wspólnoty lub nie zezwolić na opuszczenie tego obszaru, 2) zająć towar i wystąpić (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  cały towar ze względu na wady techniczne. Podatnik unijny wystawił fakturę korygującą. Załóżmy, że kurs euro z dnia wystawienia korekty wynosi 3,98 zł. Gdyby polski podatnik przyjął ten kurs (...)

 • Zwrot nie zamówionej przesyłki

  przesyłki w dniu dzisiejszym przekażę środek do utylizacji oraz obciążę firmę kosztami operacji. Co mogę zrobić jako klient? Jeżeli sprzedawca łącznie z ofertą przesyła do klienta towar, klient (...)

 • Umowa komisu - fakturowanie

  kwotę prowizji komisanta,  pomniejszona o kwotę podatku. Przykład: Firma „Gucio” przekazuje w komis firmie „Filip” towar (dla którego stawka VAT wynosi 22%). W umowie komisu

 • Uzasadnienie odrzucenia reklamacji konsumenckiej

  jest zwykle używany, właściwości towaru nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju, towar nie odpowiada oczekiwaniom dotyczącym tego rodzaju towaru, które wynikają z zapewnień (...)

 • Dowód dostawy w kosztach

  Dokonałem zakupów towaru, towar został dostarczony przed fakturą. Czy na podstawie rozporządzenia § 16 ust 2 w sprawie prowadzenia KPiR mogę uznać za koszt uzyskania przychodów otrzymany towar

 • Sprzedaż towaru z możliwością zwrotu

  również, iż gdyby towar się nie sprzedał to możemy go zwrócić. Jak się okazało towar słabo się sprzedawał o czym informowaliśmy tą firmę. W sumie sprzedaliśmy 3/4 towaru i uregulowaliśmy (...)

 • Odpowiedzialność za zaginioną przesyłkę

  przez sprzedawcę przewoźnikowi nie powoduje żadnych konsekwencji w zakresie podatku VAT. Jeżeli w trakcie transportu towary ulegną uszkodzeniu, pełnej lub częściowej utracie, wówczas wydany zostanie towar

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  niż 20.000 zł. Na mocy art. 22 ust. 1 ustawy w przypadku: niedokonania zgłoszenia przez przewoźnika, stwierdzenia, że towar nie odpowiada co do rodzaju, ilości, masy lub objętości wskazanych (...)

 • Prawa konsumenta a zwrot towaru

  szczegółowo opisany - towar został zapakowany i wysłany ubezpieczoną paczką - po kilku dniach klient stwierdza że się pomylił, i że chce go zwrócić - odsyła towar pocztą polską, bez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane