Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy

  wziąć udział w posiedzeniu, gdy ustawa tak stanowi. W posiedzeniu sądu wyższej instancji mają prawo wziąć udział osoby, którym przysługuje prawo do udziału w posiedzeniu sądu pierwszej (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  recydywistów penitencjarnych, 4) zakładach karnych dla odbywających karę aresztu wojskowego. Art. 70. § 1. Zakłady karne wymienione w art. 69 mogą być organizowane jako: 1) zakłady karne (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  Rzeczypospolitej Polskiej na nie powróciła,  3) nie została orzeczona kara pozbawienia wolności albo inny środek polegający na pozbawieniu wolności,  4) postępowanie karne nie wiąże (...)

 • Porada prawna na temat testy prawo karne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat testy prawo karne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania karnego

  mają one prawo wziąć udział w posiedzeniu, jeżeli się stawią, chyba że ustawa stanowi inaczej.Art. 97. Jeżeli zachodzi potrzeba sprawdzenia okoliczności faktycznych przed wydaniem orzeczenia na

 • Kodeks karny

  .§ 3. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca po wydaniu orzeczenia o warunkowym umorzeniu postępowania, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo (...)

 • Kiedy może nastąpić warunkowe umorzenie postępowania karnego?

  może okazać się udana (wówczas postępowanie nie zostanie nigdy podjęte) albo nieudana (wówczas postępowanie karne zostanie podjęte - zobacz dalej). Kiedy sąd podejmie postępowanie (...)

 • Przepisy o kontroli urządzeń radiologicznych. Są zmiany

  ochrony zdrowia. Testy eksploatacyjne będą mogły także wykonywać inne upoważnione osoby pod nadzorem fizyka medycznego lub inżyniera medycznego. Z kolei testy podstawowe mają należeć do (...)

 • Informacja o egzaminach na aplikacje - testy z kluczami odpowiedzi!

  , aplikacje adwokackie, aplikacja radcowska, notarialna, komornicza, egzaminy na aplikacje - testy, klucz odpowiedzi, egzaminy konkursowe

 • Proces karny i postępowanie cywilne - wzajemne zależności

  (Dz. U. z 2016 r. poz. 1822) postępowanie karne, postępowanie cywilne, roszczenia majątkowe wynikające z przestępstwa, dochodzenie roszczeń, proces karny, oskarżony, pokrzywdzony, powód cywilny

 • CEPiK po zmianach

  pracy i szkoły.Skorzystaj z usługi. Punkty karne online E-usługa "Sprawdź swoje punkty karne" to możliwość kontroli posiadanych punktów karnych bez wychodzenia z domu i za darmo. (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  jakich ta informacja występuje np. dokumentów. Dokumenty są przy tym zasadniczymi nośnikami informacji wobec tego prawo wglądu do dokumentu oznacza prawo do dysponowania czy zapoznania (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  wolnym od zajęć dydaktycznych. 2. Nauczyciel akademicki uzyskuje prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego w ostatnim dniu poprzedzającym letnią przerwę w zajęciach dydaktycznych, a prawo (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  prawomocnym wyrokiem. § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Art. 6. Oskarżonemu przysługuje prawo do obrony, w tym prawo do korzystania z pomocy (...)

 • Zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony kilkakrotnie wykonuje się równocześnie

  odwołał się skazany, powziął wątpliwości i przedstawił Sądowi Najwyższemu następujące zagadnienie prawne: "Czy jednorodzajowe środki karne - w szczególności środki karne (...)

 • Kodeks pracy

  .  W razie naruszenia przez pracodawcę przepisów niniejszego oddziału, pracownikowi przysługuje prawo odwołania do sądu pracy. W zakresie roszczeń stosuje się odpowiednio przepisy (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ubezpieczeniaa społecznego w razie choroby i macierzyństwa, f) posłom i senatorom, g) osobom, którym po dniu wejścia w życie ustawy ustalone zostało prawo do emerytury, renty, renty rodzinnej, renty (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  . § 1. Osobie pozbawionej wolności, w razie choroby uniemożliwiającej stawiennictwo w postępowaniu prowadzonym przez sąd lub organ prowadzący postępowanie karne, na podstawie Kodeksu postępowania (...)

 • Przepisy dotyczące podwójnej jakości

  artykuły spożywcze w Polsce i ich odpowiedniki w Niemczech. Drugie testy porównawcze: w II kwartale 2018 r. wytypował do porównań oferowaną w Polsce żywność tej samej marki, która

 • Testy na prawo jazdy 2012. Będzie trudniej

  . Nie zmieni się czas trwania teoretycznej części egzaminu. Nadal będzie to 25 minut. Testy na prawo jazdy 2012, prawo jazdy, egzamin, testy na prawo jazdy, kierowca

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce dostałem mandat za (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej. Z uwagi na fakt, iż ograniczenie dotyczy (wszelkiego rodzaju) opłat i należności za korzystanie lub prawo do korzystania z praw i (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  terminie.§ 3. Sąd może także podjąć warunkowo umorzone postępowanie karne, jeżeli sprawca w okresie próby uchyla się od wykonania określonego obowiązku uiszczenia należności publicznoprawnej

 • Tylko lekarze sądowi będą mogli usprawiedliwiać nieobecność uczestników postępowania karnego i cywilnego

  cywilne, karne, sąd, prokurator, czynności procesowe, uczestnicy postępowania, choroba, strona, świadek

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  ; za część ustną egzaminu – 450 zł. Jak można się odwołać? Po otrzymaniu decyzji o odmowie nadania uprawnień rzeczoznawcy majątkowego kandydat ma prawo złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

  Prosze o pomoc osoby bedace na aplikacji radcowskiej lub zorientowane w tym temacie powiedzcie mi prosze z jakich dziedzin prawnych mam sie uczyc, czy (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane