Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  jazdy jest wydawane przez każdego starostę, na wniosek osoby zainteresowanej, za opłatą na podstawie krajowego prawa jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy jest (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle do Twojego urzędu informację. Odbierz prawo jazdy. Prawo jazdy będzie gotowe po 9 dniach roboczych (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  ; Szczegółowe wymagania w stosunku do stanowisk na placu manewrowym określa instrukcja przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy określona w załączniku (...)

 • Porada prawna na temat testy na prawo jazdy do pobrania za darmo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat testy na prawo jazdy do pobrania za darmo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.  2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy na krajowe prawo jazdy danego państwa.  Dodatkowo , jak wynika z art. 14 ust. 2 u.k.p. jeżeli prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, (...)

 • Wymiana prawa jazdy

  A i B1, 2) prawo jazdy kategorii trolejbusowej wymienia się na prawo jazdy kategorii D z ograniczeniem do kierowania trolejbusami, 3) prawo jazdy kategorii (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  , a podatnik jest zobowiązany do wpłaty zaliczek na podatek, organ podatkowy określa wysokość zaliczek, za okres, za który podstawa opodatkowania została oszacowana, proporcjonalnie (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  , jeżeli środki zgromadzone na rachunku rezerwowym tego funduszu są niewystarczające na pokrycie tego niedoboru,   4)  wpłaty dokonane na Fundusz Gwarancyjny, o których (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  ;stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odpowiedzi na pytania Testy z odpowiedziami na egzamin pisemny Pliki zawierają testy wykorzystane na egzaminach (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko wprowadzenia (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ) 43,00 zł na pierwsze i drugie dziecko; 2) 53,00 zł na trzecie dziecko; 3) 66,00 zł na czwarte i kolejne dziecko.2. W okresie, o którym mowa w ust. 1, prawo do świadczeń (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym albo zapewniającą prawo do świadczeń za okres niezdolności do pracy z powodu choroby;   3) nie nabyła prawa do (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  . Nauczyciele akademiccy przechodzący na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy mają prawo do jednorazowej odprawy w wysokości trzykrotnego wynagrodzenia zasadniczego (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  jakich ta informacja występuje np. dokumentów. Dokumenty są przy tym zasadniczymi nośnikami informacji wobec tego prawo wglądu do dokumentu oznacza prawo do dysponowania czy (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  postanowieniami załącznika 6 do niniejszej konwencji oraz  c) każde międzynarodowe prawo jazdy zgodne z postanowieniami załącznika 7 do niniejszej konwencji, jako uprawniające (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  , mając na uwadze rodzaj działalności prowadzonej przez te instytucje. Art. 46. Minister właściwy do spraw zdrowia, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw nauki, ministrem właściwym (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  do zarządzeń.  Art. 95. Sąd orzeka na rozprawie w wypadkach przewidzianych przez ustawę, a w innych - na posiedzeniu. Orzeczenia podejmowane na posiedzeniu mogą zapadać również (...)

 • Co zmieni się w Prawie drogowym?

  ;w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu.  Do tych zmian dostosowano również przepis formułujący upoważnienie dla ministra właściwego do (...)

 • CEPiK po zmianach

  okresowego badania pojazdu musi zalogować się do CEP, a po jego zakończeniu jest zobowiązany do wprowadzenia danych i przesyłania ich do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. (...)

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  uprawnienia, NieC. jest ważne na terytorium państwa, w którym je wydano. Nie 7. Polskie krajowe prawo jazdy:A. może być wystawione z bezterminową datą ważności, TakB. jest (...)

 • Zanim zaczniesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy, sprawdź jakie musisz dostarczyć dokumenty

  skompletować i złożyć w celu otrzymania dokumentu prawa jazdy?Prawo jazdy jest wydawane, po otrzymaniu za pośrednictwem ośrodka:wniosku,dowodu uiszczenia opłaty za wydanie (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  wypełnij formularz. Ustal hasło do konta. Login otrzymasz na e-mail podany w formularzu. Potwierdź swoją tożsamość. Możesz to zrobić na kilka sposobów: za pomocą (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  punktacji egzaminu konkursowego (wstępny na aplikację) przez dostosowanie do zasad obowiązujących na egzaminach na inne aplikacje; likwidacji części ustnej egzaminu komorniczego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane