Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 155, ze zmianami). przedawnienie, roszczenie, zachowek, spadek, testament, dziedziczenie, prawo spadkowe, bieg

 • Przeniesienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (niezbędne formalności) – opinia prawna

  allograficzny, czyli testament sporządzony w obecności określonej osoby urzędowej, która pełni w tym przypadku funkcję podobną do notariusza. W tym wypadku w pierwszej kolejności w obecności dwóch (...)

 • Powszechny Rejestr Testamentów (NORT) już w październiku

  ; nie jest jednak pozbawiony i wad. Z pewnością NORT ułatwi ustalenie, czy dana osoba w ogóle, kiedykolwiek sporządziła testament. Aktualnie, jeśli spadkodawca z Krakowa sporządzi testament (...)

 • Porada prawna na temat testament

  Nie szukaj dłużej informacji na temat testament, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter testamentu holograficznego

  testamentu. Późniejsze zmiany stanu prawnego nie mają wpływu na ważność sporządzonego testamentu. Testament własnoręczny to najprostsza forma testamentu. Testament ten nie wymaga dla (...)

 • Testament allograficzny, czyli jak sporządzić tzw. testament urzędowy?

  nie allograficzny, a testament ustny. Pamiętaj że: Testament allograficzny podobnie jak akt notarialny jest dokumentem urzędowym – stanowi dowód postanowień zawartych w jego treści

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  . Testament jest czynnością odwołalną. Spadkodawca może w każdej chwili odwołać testament w sposób wyraźny lub dorozumiany, w szczególności przez sporządzenie nowego testamentu (także (...)

 • Świadkowie sporządzenia testamentu pisemnego

  sprawia, że sporządzony testament jest bezwzględnie nieważny. Obecność takiej osoby może mieć znaczenie dla ważności testamentu, jeżeli osoba podważająca testament jest w stanie wykazać, (...)

 • Miejsce złożenia testamentu

  sądowym lub w formie pisemnego oświadczenia składanego przez tą osobę. Powyższe przepisy mają zastosowanie do każdej formy testamentu. Testament sporządzony własnoręcznie może być złożony (...)

 • Wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu

  , wskazując, iż jest testament – a w toku sprawy testament ten zostanie otwarty i ogłoszony. Można również najpierw ogłosić testament, a w terminie późniejszym złożyć wniosek (...)

 • Testament własnoręczny

  testament będzie ważny? Zgodnie z art. 949 1 kodeksu cywilnego spadkodawca może sporządzić testament w ten sposób, że napisze go w całości pismem ręcznym, podpisze i opatrzy datą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • CZY TESTAMENT "RĘCZNY" MUSI BYĆ SPORZĄDZONY PRZY ŚWIADKACH?

  Czy testament sporządzony ręcznie ,bez świadków ,jest ważny ? Jakoś nie mogę się doczytać w K.C. (PATRYCJA) art 949 kc /nie potrzebni swiadkowie (...)

 • testament po dziadku

  Dziadek umarł prawie dwa lata temu, był ciężko chory i lada dzień mógł umrzeć więc sporządził testament, niestety nie mógł go spisać sam (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Testament rodziców

  Moi rodzice sporządzili wspólny testament-razem się pod nim podpisali. Rodzice już nie żyją.Zmarli w latach 70-tych. W testamencie tym wskazali mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane