Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  własnoręczny? Najpopularniejszą formę testamentu z pewnością stanowi testament holograficzny (własnoręczny). Wynika to przede wszystkim z łatwości zadośćuczynienia wymogom formalnym (...)

 • Testament na rzecz wnuków

  testamencie powinien pojawić się zapis? Jeżeli dziadkowie chcą, by właścicielami nieruchomości stały się ich wnuki, a nie dzieci, to powinni po prostu spisać testament. Może to być testament (...)

 • Dozwolone formy sporządzenia testamentu

  będzie nieważne. Będzie więc on podstawą dziedziczenia. Nie ma prawnej możliwości pozbawienia możliwości opieki nad osobą pełnoletnią. testament testament notarialny, testament (...)

 • Porada prawna na temat testament własnoręczny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat testament własnoręczny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter testamentu holograficznego

  testamentu. Późniejsze zmiany stanu prawnego nie mają wpływu na ważność sporządzonego testamentu. Testament własnoręczny to najprostsza forma testamentu. Testament ten nie wymaga (...)

 • Testament własnoręczny

  własnoręczny). Testament może też (ale nie musi) być sporządzony w formie aktu notarialnego. Jak zauważa E. Skowrońska-Bocian w swoim komentarzu do k.c. („Komentarz do kodeksu cywilnego. (...)

 • Spadek po ojcu

  spadkobierców. Testament, by był ważny, nie musi być sporządzony u notariusza. Polskie prawo spadkowe przewiduje kilka form testamentów; takich, z których można skorzystać w każdej (...)

 • Czym jest testament? Wiadomości ogólne

  . Tym samym spadkodawca może sporządzić testament w samotności, korzystając z formy testamentu własnoręcznego; testament nie jest skierowany do określonego adresata. Testament może (...)

 • Brak daty na testamencie własnoręcznym

  niż inne, ze względu na tę swoją cechę, czyli brak daty, musi zostać uznany za nieważny (podstawa prawna: art. 949§2 kc). testament, własnoręczny, data, brak

 • Przyczyny nieważności testamentu

  testament wspólny można rozumieć dwojako. Jeśli pojęcie testament używane jest w znaczeniu czynności, sporządzenie testamentu wspólnego oznacza dokonanie czynności testowania (...)

 • Sporządzenie własnoręcznego testamentu

  Chciałbym sporządzić własnoręcznie testament. Jak to zrobić, by był on ważny? W pytaniu chodzi testament zwykły - własnoręczny w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Testament

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)

 • Testament - małżeństwo bezdzietne.

  Witam. Jesteśmy małżeństwem bezdzietnym. W myśl ustawy na wypadek śmierci jednego z nas majątek zostaje podzielony pomiędzy współmałżonka 1/2 (...)

 • zatajony przepis majątku za życia darczyńcy w obec osoby uprawnionej do spadku

  W 2007r mama sporządziła akt notarialny przepisując darowizną mieszkanie na dwóch braci i działkę na jednego z tych braci .Ja o całej sytuacji (...)

 • Darowizna czy testament??

  Prosze o pomoc.otóż moi rodzice wykupili mieszkanie na własnośc, w spółdzielni ,za moje pieniądze ,jestem ich synem,w zamian mają przepisać to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane