Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Termin ujawnienia testamentu

  należy interpretować w taki sposób, iż ujawnić testament należy niemalże natychmiast, najszybciej jak jest to możliwe. testament, ujawnienie, posiadanie testamentu, odczytanie

 • Jak odwołać testament?

  testamentu odwołującego testament następują z chwilą otwarcia spadku, z tym że odwołanie testamentu odwołującego nie przywraca skuteczności testamentu pierwotnie odwołanego. Odwołanie (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  takiego przysporzenia spadkodawca nie sporządziłby takiego testamentu w ogóle, nieważny jest cały testament.   Kiedy testament szczególny traci ważność? Sporządzenie (...)

 • Porada prawna na temat testament ujawnienie testamentu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat testament ujawnienie testamentu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek po matce

  , czyli aktywów i pasywów. Jeżeli moja Matka zostawiłaby testament po sobie, to jaki jest czas na otwarcie tego testamentu po jej śmierci i kto taki testament odczytuje? Testament (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  testamentu, co do treści testamentu lub co do wzajemnego stosunku kilku testamentów.Art. 950. Testament może być sporządzony w formie aktu notarialnego.Art. 951. § 1. Spadkodawca (...)

 • Przyczyny nieważności testamentu

  .   Pamiętaj, że: Ważność testamentu zależy od spełnienia szeregu warunków, a w przypadku ich niespełnienia testament jest nieważny i ma miejsce spadkobranie ustawowe, Testamentu (...)

 • Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  dla sporządzenia tego rodzaju testamentu. Warunkami formalnymi ważności testamentu holograficznego są: napisanie całości testamentu pismem ręcznym. Wymóg ten ma na celu głównie

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  do 1000 zł. Poza tym w postępowaniu spadkowym przewidziany został specjalny tryb na ujawnienie ewentualnego testamentu. Zgodnie z art. 647 kpc w celu stwierdzenia, czy istnieje testament (...)

 • Sposoby odwołania testamentu

  zmianami). dziedziczenie testamentowe, spadek, testament, odwołanie testamentu, sposoby, testator, spadkodawca, sapdkobierca, nieważność testamentu

 • Ważność testamentu ustnego, gdy świadkowie otrzymują spadek - opinia prawna

  oświadczenie spadkodawcy zawiera zarówno testament negatywny, jak i wydziedziczenie. spadek, ważność testamentu ustnego, testament, wydziedziczenie, zachowek, świadkowie, nieważność (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Podważenie testamentu

  Dzień Dobry! Mam taki problem. Siostra mojej mamy wraz z mężem zapisali mi w spadku (u notariusza) mały domek nad jeziorem. Dom ten należał wcześniej (...)

 • testament po dziadku

  Dziadek umarł prawie dwa lata temu, był ciężko chory i lada dzień mógł umrzeć więc sporządził testament, niestety nie mógł go spisać sam (...)

 • Ostatnia wola Zmarłego a testament - pytanie o interpretację prawa

  Witam Bardzo proszę specjalistów o pomoc. Sprawa dotyczy ew. uznania spadkobiercy za niegodnego. Zgodnie z art. 928 &1 ptk 2 i 3 KC można o to wnosić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane