Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  obowiązkowe. Zgodnie bowiem z art. 513 kodeksu postępowania cywilnego niestawiennictwo uczestników nie tamuje rozpoznania sprawy. stwierdzenie nabycia spadku, uczestnik, obecność, wezwanie, testament

 • Zaginięcie testamentu

  treść testamentu i można to uaktualnić? W opisanej sytuacji znaczenie będzie miała forma testametu, który spisał zmarły. Z opisu wynika, że jest to testament zwykły, spisany i podpisany (...)

 • Spisanie testamentu ustnego

  dwóch świadków. testament ustny, potwierdzenie, pismo odręczne, maszynowe, świadek, stwierdzenie testamentu ustnego

 • Opinia prawna na temat testament spisany ręcznie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat testament spisany ręcznie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin ważności testamentu

  Czy testament spisany i potwierdzony w notariacie jest ważny bezterminowo czy należy go odnawiać? Raz napisany testament może stanowić podstawę dziedziczenia - nie ma potrzeby "odnwiaania" (...)

 • Podważenie testamentu dla małoletniego

  Jeżeli został spisany testament - nie notarialnie na rzecz osoby z rodziny, lecz nie najbliższej pokrewieństwem i w chwili śmierci spadkodawcy spadkobierca nie jest pełnoletni (ma 14 lat), czy

 • Koszt opinii biegłego w post. nieprocesowym

  dotyczyło sprawdzenia, w jakim roku spisany został testament. Otóż krewna sporządziła testament (w testamencie widnieje data 2004 r.) zapisując cały swój majątek swojej jednej córce, (...)

 • Świadkowie testamentu własnoręcznego

  forma jego sporządzenia wchodziła w grę, nie będziemy szerzej omawiać formalnych przesłanek jego ważności. testament, własnoręczny, świadkowie

 • Mieszkanie własnościowe od wuja

  nikt poza nami (jesteśmy małżeństwem, testament jest spisany na nas obu mnie i męża) nie miał prawa do tego mieszkania?Czy czekać na wuja śmierć, czy jest możliwość już w tej chwili (...)

 • Postępowanie spadkowe

  Ciocia zmarła rok temu. Przed śmiercią wręczyła jedynemu synowi zamkniętą kopertę, informując, że jest to jej testament - spisany przez sąsiadkę i przez nią podpisany. Poinformowała, (...)

 • Rozporządzanie spadkiem będzie łatwiejsze

  uprawnionego – tłumaczył w Sejmie Zbigniew Wrona, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zapis windykacyjny będzie skuteczny jedynie wtedy, gdy testament zostanie spisany przez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • CZY TESTAMENT "RĘCZNY" MUSI BYĆ SPORZĄDZONY PRZY ŚWIADKACH?

  Czy testament sporządzony ręcznie ,bez świadków ,jest ważny ? Jakoś nie mogę się doczytać w K.C. (PATRYCJA) art 949 kc /nie potrzebni swiadkowie (...)

 • Testament rodziców

  Moi rodzice sporządzili wspólny testament-razem się pod nim podpisali. Rodzice już nie żyją.Zmarli w latach 70-tych. W testamencie tym wskazali mnie (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane