Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  decyzję; obniżenie kwoty podatku należnego następuje pod warunkiem dokonania przez podatnika zapłaty podatku wynikającego z decyzji. Powyższe terminy odliczenia podatku można określić jako terminy

 • Terminy sporządzenia uzasadnienia

  dostępie do informacji publicznej. Nie jest jednak powiedziane, że sąd zgodzi się z taką interpretacją i przychyli się do wniosku o udostępnienie takiej informacji. termin, uzasadnienie, wyrok, NSA, (...)

 • Zabużanie mogą wnosić o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków

  przysługującego mu roszczenia, co w konsekwencji naruszałoby przepisy konstytucyjne. Ponadto NSA podkreślił, że wprawdzie sześciomiesięczny termin, określony w art. 6 ust. 6 cyt. ustawy jest terminem (...)

 • Porada prawna na temat terminy; nsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat terminy; nsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zażalenie przesłane pocztą elektroniczną

  nim prezentaty sądu. Dalej NSA wyjaśnił, że zgodnie z art. 83 § 1 p.p.s.a. terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego, z zastrzeżeniem § 2. Z tych norm prawa cywilnego (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe ulegają przedawnieniu?

  ;życie zawartego porozumienia bez względu na terminy przedawnienia. awieszenie biegu terminu przedawnienia następuje od dnia wszczęcia procedury wzajemnego porozumiewania, jednak trwa 

 • Odrzucenie skargi przez WSA

  sprawa ma się toczyć lub już się toczy. skarga, odrzucenie, postanowienie, prawo pomocy, WSA, NSA, postępowanie sądowoadministracyjne

 • Wierzytelność umorzona lub przedawniona a przychód

  . Stanowisko takie mógłby potwierdzać wyrok NSA z dnia 12 marca 1997 r., w myśl którego przychód ma miejsce w tym roku podatkowym, w którym do podatnika - dotarło oświadczenie pożyczkodawcy o zwolnieniu (...)

 • Dofinansowanie kształcenia młodocianych

  urzędzie pocztowym – najpóźniej powinno zostać nadane w dniu 27.11.2010 r. Zgodnie bowiem z art. 57 § 3 kodeksu postępowania administracyjnego terminy określone w miesiącach kończą (...)

 • Pozwolenia na budowę a rozbudowa

  właściciela sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu (najemcy) na wejście oraz uzgodnić z nim przewidywany sposób, zakres i terminy korzystania z tych obiektów, a także ewentualną (...)

 • Zgoda sąsiada a rozbudowa domu

  nim przewidywany sposób, zakres i terminy korzystania z tych obiektów, a także ewentualną rekompensatę z tego tytułu. W razie nieuzgodnienia warunków, o których mowa powyżej, właściwy organ - (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane