Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady zwrotu VAT

  termin zwrotu podatku od towarów i usług? Podstawowy termin zwrotu podatku wynosi 60 dni od dnia złożenia deklaracji przez podatnika, o ile nie znajdą zastosowania (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy o VAT].  Zgodnie (...)

 • Współdziałanie stron dla terminowego zrealizowania zobowiązania - opinia prawna

  zwrotu zużytych półosi, od tego zależy bowiem, czy sprzedający może w tym momencie zasadnie domagać się ich zwrotu lub odszkodowania za brak tego zwrotu (zwrot zużytych półosi nie (...)

 • Porada prawna na temat termin zwrotu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat termin zwrotu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  36 miesięcy). Jak określić wysokość zwrotu różnicy podatku oraz termin zwrotu?  W razie wystąpienia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w danym kwartale, podatnik ma prawo (...)

 • VAT od wyposażenia biurowego

  wynosił 180 dni. Zatem termin zwrotu VAT dla podatnika będzie wynosił co do zasady 180 dni. Podatnik wprawdzie mogłaby wnioskować o skrócony okres zwrotu VAT (60 dni zamiast 180 (...)

 • Szczególne zasady odliczania podatku przez podatnika stosującego metodę kasową

  rachunek bankowy, lecz może jedynie ją rozliczyć w następnym okresie lub okresach. Jak określić wysokość zwrotu różnicy podatku oraz termin zwrotu? Jeżeli mały podatnik rozliczający (...)

 • Zwrot VAT

  przyszłość i pomniejszać o ten VAT np. przyszły VAT należny, albo może żądać zwrotu VAT naliczonego na rachunek bankowy.Zwrot VAT na rachunek bankowy nie następuje natychmiast. Niestety podstawowy (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  w art. 87 mają na celu ustalenie jednego 70-dniowego podstawowego terminu zwrotu podatku. Skrócenie terminu zwrotu pozwoli podatnikom na szybsze otrzymanie kwot podatku z tytułu nabycia towarów (...)

 • Zwrot pożyczki stwierdzonej wyłącznie przelewami

  jedynie wówczas, gdy strony nie oznaczyły terminu zwrotu pożyczonych pieniędzy (rzeczy oznaczonych co do gatunku). Jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego termin zwrotu pożyczki (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  termin zwrotu VAT W wyniku zmian podstawowy termin zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym ma wynosić 60 dni. Poza tym podatnik będzie miał prawo do zwrotu w terminie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Termin zwrotu podatku przez Urząd Skarbowy

  W dniu 26-05-2011 minęły 3 miesiące od złożenia zeznania podatkowego. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu podatku. Czy nadal czekać cierpliwie, (...)

 • Przedłużenie terminu zwrotu VAT

  Czy Urząd Skarbowy ma możliwość wydłużenia terminu zwrotu podatku VAT (ddziałalność gosp.) w celu zbadania zasadności zwrotu - ale uwaga: termin (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

  Witam. Zgodnie z art. 97 Ustawy w przypadku podatników rozpoczynających działalność gopodarczą w czasie krótszym niz 12 miesięcy i zarejestrowali (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane