Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Świadczenie urlopowe z KN a inne świadczenia

  przedmiocie dofinansowania "wczasów pod gruszą". Możliwość skorzystania z wczasów pod gruszą zależy więc od polityki socjalnej zakładu pracy i postanowień (...)

 • Wczasy pod gruszą

  gruszą zależy od polityki socjalnej zakładu pracy i postanowień regulaminu. Aby otrzymać świadczenie w postaci dopłaty do wczasów pod gruszą, ubiegający się musi złożyć (...)

 • ZFŚS dla pracownika na urlopie wychowawczym

  Pracownica, która przebywa na urlopie wychowawczym złożyła wniosek o wypłatę świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w postaci \"wczasów pod gruszą\" za rok (...)

 • Opinia prawna na temat termin wypłaty wczasów pod gruszą z ZFŚS

  Nie szukaj dłużej informacji na temat termin wypłaty wczasów pod gruszą z ZFŚS, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wczasy pod gruszą. Co kryje się pod tym pojęciem?

  dochodowego, pod warunkiem, że dopłaty dokonywane są z funduszu socjalnego lub ZFŚS oraz zgodnie z  odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra. Zachodzi przy (...)

 • Opodatkowanie "wczasów pod gruszą"

  Czy od kwoty wypłaconej pracownikowi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na \"wczasy pod gruszą\" należy potrącić, oprócz podatku dochodowego, także składki na ubezpieczenie (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  umowy;7) termin dokonania wypłaty, wypłaty transferowej oraz zwrotu;8) sposób postępowania z pożytkami z papierów wartościowych zgromadzonych na IKE oszczędzającego.2. (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  środków, zgodnie z ust. 2, umowa o prowadzenie IKE zawarta z instytucją finansową dokonującą wypłaty transferowej ulega rozwiązaniu. Art. 36. 1. Przedmiotem wypłaty i wypłaty (...)

 • Świadczenia socjalne pracodawcy

  Pracowałem w Zakładzie Pracy Chronionej przez 3 lata. Otrzymywałem bony przed świętami Bożego Narodzenia. Od 2 lat nic, ani bonów, ani dofinansowania do wczasów pod gruszą. Czy pracodawca (...)

 • Wypłata świadczeń urlopowych

  przy tworzeniu zasad wypłaty świadczeń z Funduszu, czyli sytuacja życiowa, rodzinna i materialna osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Dopiero po zapoznaniu się z treścią (...)

 • ZFŚS a pracownik powołany do wojska

  wypłaca wynagrodzenia. W związku z tym, naszym zdaniem, taki pracownik nie posiada także uprawnień z tytułu wypłaty świadczeń z ZFŚS, pod warunkiem, że te (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • ZFŚS - czy może zbraknąć środków

  Witam serdecznie, Będę wdzięczna za poradę prawną w sprawie ZFŚS, gdyż nie wiem jak poradzć sobie z tym problemem. Złożyłam wniosek o dofinansowanie (...)

 • Co należy zrobić aby otrzymać świadczenie w postaci \"wczasów pod gruszą\"?

  Co należy zrobić aby otrzymać świadczenie w postaci \"wczasów pod gruszą\"? To, czy pracownik może skorzystać z takiej formy pomocy, zależy od (...)

 • świdczenie urlopowe

  Witam, w mojej firmie wypłacane są świadczenia urlopowe. Mam tylko jeden problem, mój urlop trwał od 4 do 17 sierpnia - więc jest to 9 dni urlopowych (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane