Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  wniosek o skazanie obwinionego za zarzucany mu czyn bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego albo odstąpienie od wymierzenia kary lub środka karnego. (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  przez sprawcę wykroczenia skarbowego przyjęcia mandatu karnego, funkcjonariusz winien pouczyć go o prawie niewyrażenia zgody na przyjęcie mandatu karnego i o skutkach prawnych (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  osoby, której dotyczy; nie wiem czy jest gdzieś taki zapis, ale dobrą praktyką policji jest by mandaty za wykroczenie drogowe np. za przekroczenie prędkości przez kierowców, itp. (...)

 • Porada prawna na temat termin daty wystawienia mandatu karnego za wykroczenie drogowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat termin daty wystawienia mandatu karnego za wykroczenie drogowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny skarbowy

  Kodeksu karnego.§ 3. W wypadku określonym w art. 21 § 3 Kodeksu karnego sąd może także odstąpić od wymierzenia kary lub środka karnego wymienionego w art. 22 § 2 pkt 2, (...)

 • Kodeks wykroczeń

  naruszonych przepisów.Art. 10. § 1. Jeżeli czyn będący wykroczeniem wyczerpuje zarazem znamiona przestępstwa, orzeka się za przestępstwo i za wykroczenie, z tym że jeżeli orzeczono (...)

 • Milion mandatów do skasowania. Były bezprawne

  dni od daty uprawomocnienia się mandatu. Termin zawity oznacza, że po jego upływie wygasa prawo do złożenia wniosku.  Uprawniony do uchylenia prawomocnego mandatu karnego (...)

 • Zmiany dla uczciwych obywateli?

  Zaproponowano również wydłużenie terminu zapłaty mandatu. Projekt wydłuża z 7 do 14 dni termin uiszczenia grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego zaocznego, który (...)

 • Zapłaciłeś mandat? Odzyskaj pieniądze!

  Policja może oddać całą wpłaconą kwotę. O zwrot trzeba walczyć przed sądem. Nad przyjęciem mandatu za wykroczenie drogowe trzeba się poważnie zastanowić. Jeśli go podpiszemy, (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  , który ujawni wykroczenie drogowe ma czas 30 dni liczonych od stwierdzenia popełnienia wykroczenia na nałożenie mandatu. Ponieważ wykroczenie zarejestrowano za pomocą (...)

 • Zażalenie w przedmiocie kosztów

  . Jak mam się odwołać od wyroku, żeby nie podważać jego zasadności w kwestii grzywny za wykroczenie drogowe a jedynie co do kosztów postępowania sądowego? Czy takie odwołanie będzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane