Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Słup energetyczny na prywatnej działce

  służb wykonujących zabiegi eksploatacyjne". Chciałabym zapytać jakie mam ogólnie prawo? Po ogrodzeniu działki i wybudowaniu domu czy muszę im udostępniać wejście na mój teren prywatny? (...)

 • Kontrola pojazdu na drodze prywatnej

  Czy policja ma prawo dokonać kontroli i zatrzymania na drodze, która jest drogą na użyczenie przez teren prywatny do budynku mieszkalnego? Zgodnie z art. 129. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym czuwanie

 • Podatek od nieruchomości na cele rekreacyjne

  Mam teren o powierzchni 3,7 ha. Mam zamiar zagospodarować ten teren pod prywatny park rekreacyjny. Chcę otworzyć firmę zajmującą się organizacją wypoczynku dla pracowników firm (imprezy (...)

 • Porada prawna na temat teren prywatny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat teren prywatny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poświadczenie nieprawdy

  znamion poświadczenia nieprawdy. Decyzja o tym, kto może wjeżdżać na prywatny teren, należy do właściciela, czyli w tym przypadku spółki, za którą działa zarząd. Proszę pamiętać, (...)

 • Prywatny monitoring w prawie polskim

  punktu widzenia ustawy o ochronie danych osobowych, która nie legalizuje przetwarzania danych osobowych nawet, jeśli pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, "prywatny monitoring" należałoby

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna

  to zostało ono zdefiniowane w art. 3 pkt 20 prawa budowlanego jako: teren wyznaczony w otoczeniu obiektu budowlanego na podstawie przepisów odrębnych, wprowadzających związane z tym obiektem

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  bagażu osobistym podróżnego na teren Unii Europejskiej okazów, na które nie są wymagane żadne dokumenty (nie dotyczy przesyłek pocztowych!): kawior z ryb jesiotrokształtnych &ndash

 • Wycinka lasu

  uproszczonym planem urządzania lasu lub decyzją jest możliwe wyłącznie w przypadkach losowych; decyzje w tej sprawie, na wniosek właściciela lasu, wydaje starosta. wycinka lasu, las prywatny, plan (...)

 • Ryczałt za używanie samochodu prywatnego

  , ryczałt, ryczałt samochodowy, kilometrówka, samochód prywatny

 • Wodociągi rozkopią działkę bez zezwolenia

  również przeprowadzanie remontów kanalizacji i urządzeń przesyłowych. Aby wejść na prywatny teren i np. dokonać konserwacji rurociągów firma będzie musiała wystąpić (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • teren prywatny

  witam Co zrobić z uciążliwym sąsiadem który notorycznie parkuje swoje auto na terenie prywatnym pomimo wielu uwag. czy zgłaszać to na policję?

 • problem z psem sąsiadów - posesja nieogrodzona

  Witajcie, mam problem z psem sąsiadki, który biega swobodnie po nieogrodzonej posesji, a także poza nią bez jakiegokolwiek dozoru, o kagańcu nawet (...)

 • policja

  robilem kulig na terenie prywatnym podczas kiligu wypilem piwo a po chwili wjechala policja bez nakazu i teraz czekam na sprawe w sadzie co mozesz teraz (...)

 • Problem z obcymi dziećmi które demolują plac zabaw w naszej wspólnocie

  Witam wszystkich Od kilku miesięcy pojawił sie w naszej wspólnocie problem. Przychodzą starsze dzieci i demolują plac (min. uszkodzili kosz) oraz (...)

 • wejście policji na teren prywatny

  Czy policja może wejść na teren prywatnej posesji bez nakazu prokuratorskiego i bez zgody właściciela? Jeżeli tak , to w jakich sytuacjach i na jakiej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane