Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  mogą TBS-y zawierać umowy? TBS może wynająć lokal mieszkalny wyłącznie osobie fizycznej. Aby móc skorzystać z mieszkania w TBS nie można mieć ani za dużo, ani za mało - trzeba (...)

 • TBS-y budują tanio, ale byle jak

  efekcie pięć spośród skontrolowanych TBS zawarło w sumie 24 umowy z osobami, którym mieszkanie w TBS już nie przysługiwało – wyjaśnia NIK. Aż 8 Towarzystw nie wywiązywało (...)

 • Stowarzyszenie mieszkańców TBS-u

  ; spółdzielni osób prawnych.  TBS jest samodzielnym podmiotem prawa, jego działalność oparta jest na ustawie i na statucie. Stowarzyszenie mieszkańców TBS nie jest organem TBS (...)

 • Porada prawna na temat tbs

  Nie szukaj dłużej informacji na temat tbs, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady obliczania kwoty partycypacji - opinia prawna

  wykupu w 2003 r. Mało tego – TBS twierdzi, że kwota mojej wpłaty ciągle stanowi 30 % ceny wykupu mieszkania. TBS jest spółką z o. o. używającą kredytu komercyjnego. Jak TBS  oblicza (...)

 • Jakie konsekwencje rodzi upadłość TBS - opinia prawna

  należącym do niego lokalu, a nie dostarcza mu lokalu zamiennego i lokatorowi nie przysługuje prawo do lokalu, o którym mowa w ust. 4 (zamiennego). upadłość, TBS, likwidacja, postępowanie likwidacyjne

 • Wykup TBS. Sprawdź, czy się opłaca

  właściciela. Dopiero po jej wydaniu mogą składać wnioski o wykup. Wcześniej jest to niemożliwe – podkreśla prezes żagańskich TBS-ów. Po drugie wspomniane lokale mogą nabyć na własność (...)

 • TBS jako developer

  jest ukierunkowane na zysk (inaczej w TBS, który buduje na rzecz członków) kończy się wraz z podpisaniem z nabywcą umowy przenoszącej własność mieszkania i po dokonaniu ostatecznych rozliczeń (...)

 • Podwyżka czynszu w TBS

  . A więc w praktyce mamy tutaj do czynienia z dwiema podwyżkami (8%) w skali roku! Wydaje się to być w sprzeczności z art. 28.2. z Dz. U. Nr 133, poz.654, który mówi, że czynsz w zasobach TBS nie (...)

 • Uszkodzenie mebli przez zalanie mieszkania

  Wynajmuję mieszkanie od TBS, nad moim mieszkaniem znajduje się kotłownia. Zostałem 3 razy zalany wodą. Podczas ostatniego zalania zniszczyły mi się meble w kuchni. Napisałem dwa pisma do zarządu (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  , Jeżeli masz zamiar być najemcą lub partycypantem umowy z TBS – em, również możesz ubiegać się o uzyskanie premii gwarancyjnej, Termin do złożenia wniosku o wypłatę premii gwarancyjnej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • tbs

  Witam! Jak jest z odstąpieniem partycypacji w tbs? Mieszkam w tbs j.w.construction. W umowie jest napisane że partycypant może wskazać osobę trzecią (...)

 • Fundusz remontowy.

  Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z (...)

 • prawo do mieszkania

  Niedawno podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Jedynym naszym wspólnym dorobkiem jest mieszkanie w TBS-ie. Niestety, najemcą tego mieszkania jest mój mąż, (...)

 • szukam opinii osób które mieszkaja w TBS

  jestem zainteresowana wynajmem mieszkania w ramach TBS, czy ktos mógłby mi przybliżyć coś na ten temat, chodzi mi głównie o osoby które tak mieszkają, (...)

 • TBS - jak to w koncu jest z wykupem?

  Bardzo proszę o informację na temat możliwości wykupienia na własność mieszkania w TBS. Nie mogę znaleść nigdzie wiążącej informacji na ten (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane