Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obraz z USA

  92.31.10-00.1). Zatem import dzieł sztuki będzie opodatkowany VAT w stawce 7%.Odnośnie cła należy wskazać, iż aktualne taryfy celne (obowiązujące i jednakowe w całej Unii Europejskiej) można (...)

 • Import sztućców i dywanów z USA

  , iż aktualne taryfy celne (obowiązujące i jednakowe w całej Unii Europejskiej) można sprawdzać w serwisie TARIC, dostępnym na stronie: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_pl.htm (...)

 • Wspólnota Europejska nie odpowie za naruszenie porozumień WTO?

  ; Figli SpA i Fedon America, Inc. (Fedon) przeciwko Radzie i Komisji; http://curia.europa.eu Światowa Organizacja Handlu, WTO, cłą, taryfy celne, USA, UE, WE, FIAMM Technologies, G. Fedon & Figli (...)

 • Porada prawna na temat taryfy celne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat taryfy celne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo celne - Kodeks celny

  przyjmowane przez organy celne, 3) sposób potwierdzenia przez organ celny złożenia zabezpieczenia - mając na uwadze, w szczególności, jednolitość postępowania w tym zakresie, a także (...)

 • Import odzieży z USA

  ). Odnośnie stawki cła to wynika ono ze Wspólnej Taryfy Celnej (rozporządzenia Komisji Nr 1789/2003 z dnia 11 września 2003 r.). W przypadku odzieży stawki celne zostały określone w działach (...)

 • Umowa przewozu osób i rzeczy

  przewoźnik przyjmie przesyłkę bez zastrzeżeń, domniemywa się, że znajdowała się w należytym stanie. Poza tym wysyłający powinien dać przewoźnikowi wszelkie dokumenty potrzebne ze względu na przepisy (...)

 • Czym jest podatek?

  ;lnej taryfy celnej. Dzięki wprowadzeniu unii celnej w UE: opłaty celne na wewnętrznych  granicach - między państwami członkowskimi UE - zostały zniesione i wprowadzono jednolity

 • Umorzenie należności publiczno-prawnych, w kontekście koncepcji obejścia prawa podatkowego

  przez niego działalności gospodarczej. Przykładowo więc  podanie niewłaściwego kodu taryfy celnej, co prowadzi do zapłaty niższej należności celnej , nie może być uznane, samo w sobie, za (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  dokumenty potrzebne ze względu na przepisy celne, podatkowe i administracyjne. Art. 783. Jeżeli rozpoczęcie lub dokonanie przewozu dozna czasowej przeszkody wskutek okoliczności dotyczącej przewoźnika

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane