Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Procedury ustanowienia hipoteki.

  oraz § 16 rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialne art. 5 u.p.n. § 1. Notariuszowi za dokonanie czynności notarialnych przysługuje wynagrodzenie

 • Darowizna od babci a taksa notarialna

  ustawa pomniejszająca taksy notarialne o 50 % dotyczy również darowizny czy tylko zakupu mieszkania i co się z tym wiąże, jaka jest maksymalna stawka notarialna za w/w usługę? Taksa notarialna (...)

 • Które stawki taksy notarialnej się zmniejszą, a które wzrosną?

  mieszkania oraz nieruchomości budowlanych.  Nowe przepisy wejdą po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.   Które stawki taksy notarialnej się zmniejszą? Maksymalna stawka taksy

 • Porada prawna na temat taksy notarialne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat taksy notarialne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obniżka stawek notarialnych!

  z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. 2000 r., Nr 80, poz. 903, ze zm.) obniżenie stawek taksy notarialnej, notariusz, Maksymalna stawka taksy notarialnej, akt notarialny, umowa

 • Od 30 czerwca 2004 r. mniej zapłacimy u notariusza

  kancelarią notarialną. Co do zasady maksymalna stawka taksy notarialnej za czynności notarialne zależy od wartości przedmiotu czynności notarialnej, de facto wartości podanej przez stronę (...)

 • Koszty darowizny udziału w mieszkaniu

  jakoś obniżyć wartość nieruchomości, by obniżyć koszty podatku i opłaty notarialnej? Maksymalne stawki taksy notarialnej za czynności notarialne określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości (...)

 • Koszty zakupu mieszkania

  sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej, dalej rozporządzenie). Rozporządzenie określa stawki maksymalne, zatem możliwe jest stosowanie przez notariuszy stawek niższych (zob. Obniżka stawek

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna

  przed notariuszem ma również wiele plusów. Stawki notarialne mogą być negocjowane, a cała procedura jest wówczas dużo szybsza. Ponadto unikną Państwo wówczas z pewnością ryzyka, że sąd zakwestionuje

 • Koszty wykonania zapisu

  aktu notarialnego dokumentującego umowę zbycia odrębnej własności lokalu maksymalna stawka taksy notarialnej zależy od wartości mieszkania. Wysokość taksy notarialnej określona jest (...)

 • Wycena darowizny do aktu notarialnego

  zarejestrowaniu działalności przez obdarowanego oraz zgłoszeniu się do urzędu statystycznego i urzędu skarbowego przez przyszłego obdarowanego. Maksymalna stawka taksy notarialnej za czynności notarialne, (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  notariacie (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r., Nr 42, poz. 369, ze zm.); rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej (Dz.U. (...)

 • Opłaty notarialne

  , iż opłaty notarialne przy nabyciu nieruchomości ponosi strona kupująca. W przedstawionej sytuacji należy więc odnieść się do ustaleń ze zbywcą. Mógł on bowiem uznać, iż brak sprzeciwu z Państwa (...)

 • Jak najmniejszym kosztem znieść współwłasność mieszkania - opinia prawna

  ), konsul dokonuje czynności notarialne. Czynności te mają taką samą moc jak czynności wykonane przez notariusza w Rzeczpospolitej Polskiej.   Ponadto, z dniem 14 sierpnia 2005 r. weszła (...)

 • Koszt pełnomocnictwa notarialnego

  , pełnomocnictwo notarialne, koszt

 • Koszt zmiany umowy spółki z o.o. u notariusza

  dzialalności PKD. Kapitał spółki to 90 000 pln Maksymalna stawka taksy notarialnej za czynności notarialne, zależy od wartości przedmiotu czynności notarialnej. Za wartość przedmiotu czynności (...)

 • Jak sprzedać działkę rolną, czyli prawo pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych? - opinia prawna

  konieczna, ale trzeba podzielić umowę sprzedaży na dwie części. Jaka jest prawidłowa procedura sprzedaży działki rolnej? Jakie są koszty notarialne z uwagi na to, że spisywane są dwa akty notarialne? (...)

 • Projektowana zmiana ustawy o notariacie

  finansów – po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Notarialnej – będzie określał maksymalne stawki wynagrodzenia za czynności notarialne i maksymalne kwoty, o jakie może być zwiększone (...)

 • Stawka za notarialne pełnomocnictwo

  określa maksymalne stawki wynagrodzenia przysługującego notariuszom za czynności notarialne. W przedstawionym stanie faktycznym konieczne jest ustanowienie pełnomocnictwa. Powołane rozporządzenie (...)

 • Koszty przy znoszeniu współwłasności

  maksymalne stawki opłat notarialnych, które są zależne od wartości przedmiotu czynności notarialnej. W zakresie wysokości opłat prosimy o zapoznanie się z artykułem Które stawki taksy notarialnej (...)

 • Wygaśnięcie użytkowania wieczystego

  się odpowiednio przepisy o przeniesieniu własności nieruchomości, a zatem przeniesienie użytkowania wieczystego wymaga formy aktu notarialnego i wpisu do KW. Wysokość taksy notarialnej została wskazana

 • Wydatki na nabycie gruntów a VAT

  przypadku budynku) zaliczone do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne. Jeśli w akcie notarialnym nie została odrębnie podana wartość gruntu i budynku, podatnik musi rozdzielić koszty notarialne (...)

 • Taksa notarialna w przypadku niepodpisania umowy

  przygotował. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 kwietnia 1991 r. w sprawie taksy notarialnej określa maksymalne stawki wynagrodzenia przysługującego notariuszom za czynności notarialne

 • Darowizna małżonka na rzecz drugiego małżonka

  sporzadzona w formie aktu notarialnego. Kosztami tej operacji będą koszty taksy notarialnej - w przypadku umowy majątkowej małżeńskiej - 400 złotych. wspólność, małżeństwo, odrębny, majątek, (...)

 • Koszty podziału majątku wspólnego

  taksy w przypadku podziału rzeczy wspólnej uzależniona jest od wartości dzielonego majątku.Jeżeli wartośc ta wynosi ok. 140 000 złotych, taksa notarilana wynosi 1 100 złotych plus 0,5% nadwyżki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane