Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tajemnica bankowa

  informacja objęta tajemnica bankową nie została bezprawnie ujawniona. Odpowiedzialność karna Odpowiedzialność karna za ujawnienie informacji objętych tajemnica bankową jest bardzo surowa. (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  ., s. 1-11) : tajemnica państwowa i służbowa (uregulowana głównie w ustawie o ochronie informacji niejawnych).  tajemnica skarbowa (uregulowana w ustawie Ordynacja podatkowa - Dz.U. (...)

 • Umowa o zachowaniu poufności - najważniejsze informacje

  prowadzenia negocjacji. Tajemnica zawodowa, a tajemnica przedsiębiorstwa prawnie chroniona. Na wstępie warto zaznaczyć, iż niniejszy artykuł co do zasady nie dotyczy kwestii związanych z typowego (...)

 • Porada prawna na temat tajemnica

  Nie szukaj dłużej informacji na temat tajemnica, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na czym polega zawód doradcy podatkowego?

  powinien przestrzegać zasad lojalności i koleżeństwa wobec innych członków samorządu. Doradcę podatkowego obowiązuje tajemnica zawodowa w granicach zakreślonych w ustawie. Obowiązek zachowania (...)

 • Granice kontroli pracownika - opinia prawna

  firmy a klientem. Stronami takiej rozmowy są bowiem: klient oraz firma- działająca przez swego pracownika. W takim przypadku nie zostaje, więc naruszona tajemnica korespondencji skoro treść rozmowy (...)

 • Tajemnica korespondencji jako dobro osobiste

  : czy jest możliwa rejestracja firmy w wynajmowanym mieszkaniu pomimo braku wyraźnej zgody właściciela mieszkania? Tajemnica korespondencji należy do katalogu dóbr osobistych chronionych przez Kodeksc

 • Kiedy tajemnica bankowa może być uchylona?

  (Dz. U. 2003 r., Nr 153, poz. 1505). tajemnica, ujawnienie, bank

 • Złamanie tajemnicy firmy

  ), jest obowiązany do jej naprawienia w pełnej wysokości. pracownik, tajemnica przedsiębiorstwa, naruszenie, skutki prawne

 • Zwolnienie z tajemnicy lekarskiej w sądzie karnym

  , odmowa zeznań, tajemnica lekarska, zwolnienie

 • Chcesz zostać dostawcą internetu? Sprawdź jak działać zgodnie z prawem! - opinia prawna

  przewidzianej w innych przepisach.Uszczegółowieniem powyższych praw w środowisku telekomunikacyjnym są art. 159 – 175 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Tajemnica komunikowania się w sieciach

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • tajemnica bankowa

  Jeżeli pracownik banku zna osobę, klienta i podaje mu informacje na temat jego rachunku i operacji na nim, bez uprzedniego weryfikowania jego dokumentu (...)

 • czym jest tajemnica zawodowa ?

  Potrzebuję porady z zakresu prawa karnego w związku z utrzymaniem tajemnicy zawodowej. Chodzi o moją kobietę która jest terApeutką. Chodzi o obciążenie (...)

 • podwyżeszenie alimetów a byly mąż policjant który Mnie straszy

  Witam , mam syna 7 lat , 1a klasa, jestem 1,5 roku po rozwodzie. ja zarabiam na rękę 2370 a mąż ma około 3tyś, ale juz ma poprzednie alimenty 400zł (...)

 • uregulowanie kontaktów

  Witam. Piszę do Państwa ponieważ bardzo potrzebuję porady. Sprawa jest bardzo skomplikowana. 06.11.2007 r. urodziłam córeczkę - Vanessę. Ojciec (...)

 • Jaka umowa? Jak się rozliczać?

  Witam, Temat jest następujący: Mam napisany program (skrypt) do obsługi konta Bankowego. Nie prowadzę jednak działalności gospodarczej, i chciałbym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane