Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  ;w amortyzacyjnych od środków trwałych, z zastrzeżeniem art. 22j-22ł, dokonuje się przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych (...)

 • Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

  podwyższenia stawek amortyzacyjnych. Przykład: Korzystne dla podatnika może być obniżenie stawek amortyzacyjnych, jeśli wie on, że w danym okresie koszty uzyskania przychodów (...)

 • Metody amortyzacji

  ; amortyzacja przyspieszona - przez zastosowanie indywidualnych stawek amortyzacyjnych; amortyzacja spowolniona - przy zastosowaniu obniżonych stawek amortyzacja sezonowa - w stosunku do (...)

 • Porada prawna na temat tabela stawek amortyzacyjnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat tabela stawek amortyzacyjnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing podatkowy

  odniesieniu do środków trwałych normatywny okres amortyzacji oznacza okres, w którym odpisy amortyzacyjne, wynikające z zastosowania stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie stawek (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  odpisów amortyzacyjnych nieuznawanych za koszt podatkowy. Przyjmijmy, że podatnik amortyzuje samochód metodą liniową, czyli stosuje podstawową stawkę z Wykazu stawek amortyzacyjnych, (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  amortyzacyjnych w razie wyboru przez finansującego metody liniowej. Skąd biorą się te wątpliwości? Otóż, zgodnie z przepisami podatkowymi, podatnicy mogą podane w Wykazie stawek amortyzacyjnych (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  niż okres obowiązywania umowy; zasada ta ma zastosowanie wyłącznie do stawek odpisów amortyzacyjnych, dokonywanych od następnego miesiąca po miesiącu, w którym zmieniono umowę. 

 • Amortyzacja budynków magazynowych

  się przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych i zasad, zgodnie z którymi odpisów amortyzacyjnych dokonuje się: od wartości (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  , stan techniczny oraz wiek budynków.4. Przy określaniu wysokości stawek, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. b-e oraz w ust. 1 pkt 3, rada gminy może różnicować wysokość stawek (...)

 • Podatek dochodowy od osób prawnych

  różnorodne metody amortyzacji: liniową (wg stawek amortyzacyjnych z Wykazu stawek amortyzacyjnych), w tym z możliwością podwyższania i obniżania tych stawek, metodę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane