Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  emerytury w przywróconym wieku od określonego stażu? Nie. Prawo do emerytury zależy wyłącznie od osiągnięcia wieku emerytalnego. Warunkiem nabycia prawa do emerytury według nowych (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  miała prawa do emerytury, miała prawo do emerytury, ale nie złożyła wniosku, aby kiego świadczenia kompensacyjnego, czy też do świadczenia przedemerytalnego ustanie, musisz złożyć wniosek (...)

 • Jeśli nie chcesz głodować...

  emerytury wystąpią dopiero po osiągnięciu 60 lat życia. Metoda mieszana będzie też zastosowana do obliczenia emerytury z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym (...)

 • Porada prawna na temat tabela nowej emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat tabela nowej emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ponowne wyliczenie świadczenia emerytalnego

  kwoty bazowej (w zależności od tego, czy wskazał Pan do nowej podstawy wymiaru podstawę wymiaru składek z okresu w całości przypadającego przed nabyciem prawa do emerytury czy też z uwzględnieniem

 • Wyliczanie kapitału początkowego. Korzystne zmiany w emeryturach

  pobranych już wcześniejszych emerytur pomniejszą kapitał emerytalny, z którego będzie wyliczone nowe świadczenie. Poza tym z dniem przyznania emerytury z nowego systemu ustaje prawo do emerytury (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  przez emeryta, do 60% najniższej emerytury, a zwiększono wymiar części składkowej do 2% najniższej emerytury za każdy rok ubezpieczenia, która jest wypłacana bez konieczności przekazania (...)

 • Dobre wyniki funduszy zarządzanych przez ZUS

  ogółem 119 762 998 126 014 525 Świadczenia 115 908 467 118 013 249 - Emerytury i renty 107 164 427 109 955 881 - Pozostałe świadczenia 8 744 040 8 057 368 Wydatki bieżące 3 326 123 3 784 808 (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ) właściwe organy emerytalne lub rentowe osobom, którym wypłacały emerytury, renty, renty rodzinne lub uposażenia rodzinne, do dnia wejścia w życie ustawy.3. Podmioty realizujące zadania z zakresu (...)

 • Wcześniejsze emerytury dla 55-letnich kobiet

  , stwierdzającego fakt i datę ustania stosunku pracy.Jak ustalana jest wysokość wcześniejszej emerytury?Wysokość przedstawionej emerytury ustalana jest na starych zasadach, tzn. na zasadach (...)

 • Emerytury coraz mniejsze?

  emerytura kobiety ur. w 1949 r. z 35- letnim stażem pracy będzie składać się z ok. 10% emerytury pochodzącej z OFE i 90% emerytury pochodzącej z FUS. W artykule przedstawiono przykład Pani (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane