Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Plany wprowadzenia podstawowego zabezpieczenia szpitalnego (tzw. sieci szpitali)

  nad pacjentem, którą zorganizuje szpital. Koniec z dzieleniem pacjentów na lepszych i gorszych. zapewnienie rehabilitacji pacjentowi. Szpital w sieci będzie

 • Jaka będzie sieć szpitali?

  , szpital II stopnia, szpital III stopnia; 3 specjalistyczne poziomy zabezpieczenia zdrowotnego: szpital pediatryczny, szpital onkologiczny lub szpital pulmonologiczny, (...)

 • Opinia PKPP Lewiatan do poselskiego projektu ustawy o sieci szpitali

  finansowe dla szpitala i decydowałoby o tym, czy znajdzie się w sieci czy też nie, ale nie wprowadzili do projektu informacji o zasadach ustalania tej punktacji, tj. za co szpital otrzyma określoną (...)

 • Porada prawna na temat szpital

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szpital, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie prawa ma pacjent?

  ; Masz prawo do opieki duszpasterskiej Jeśli Twój stan zdrowia się pogarsza lub Twoje życie jest zagrożone, stacjonarny podmiot leczniczy (np. szpital, zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład

 • Odpowiedzialność szpitala

  ewidentnie winą niedbalstwa sprzątaczek. Czy za ten wypadek ponosi odpowiedzialność szpital, na podstawie któryś przepisów kc? Czy podczas procesu szpitalowi mogłoby się udać przerzucenie ciężaru

 • Powództwo o stwierdzenie nieważności umowy

  Publiczny szpital zakupił rezonans magnetyczny za kwotę 2 600 000 zł od S. sp. z o.o. Przy transakcji szpital zastosował tryb zakupu z wolnej ręki. Jednakże podczas kontroli następczej prowadzonej (...)

 • Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych

  szkodliwości pracy. Nie jest to jednak składnik wynagrodzenia, za który odpowiedzialny byłby szpital. Szpital byłby odpowiedzialny za wypłatę takiego dadtku, gdyby został on przyznany przez (...)

 • Oświadczenie ZUS w sprawie sytuacji szpitala w Pabianicach

  o dokonaniu wpisu do rejestru zastawów.  Źródło: http://e-inspektorat.zus.pl NFZ, oświadczenie ZUS, szpital, Pabianice, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, SPZOZ

 • Dochodzenie roszczeń od szpitala

  . Lekarz jest bowiem pracownikiem szpitala i na ryzyko swojego pracodawcy wykonuje czynności w ramach stosunku pracy. W konsekwencji za szkody wyrządzone przez lekarza odpowiada wobec pacjentów szpital

 • Odpowiedzialność szpitala za zarażenie pacjenta

  zostaną ustalone i udowodnione szpital będzie zobowiązany do naprawienia szkody. Naprawienie szkody będzie obejmować wszelkie koszty wynikłe z zakażenia się żółtaczką. Na żądanie poszkodowanego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Szkolenia obowiazkowe, czy szpital ma prawo zapewnic bezplatnie?

  Pracuje w szpitalu jako technik rtg. W zwiazku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich (...)

 • ubezpieczenie zdrowotne - faktura vat

  Witam. Jestem studentką, ubezpieczona u rodziców. Miesiąc temu miałam wypadek, pojechałam do szpitala na ostry dyżur. Jako że stało się to w (...)

 • Związek homoseksualny a szpital

  Witam, żyję w homoseksualnym związku. Za niedługo udaję się na poważną operację do szpitala i możliwe, że przez jakiś czas mogę pozostawać (...)

 • umowa darowizny

  Umowa darowizny między pacjentem a szpitalem. Kogo wpisujemy jako przyjmującego darowiznę szpital czy np. dyrektor szpitala jako reprezentanta? Szpital (...)

 • odesłany z izby przyjęć

  Czy izba przyjęć ma prawo odesłać chorego w nocy twierdząc, że nie tutaj jest dziś ostry dyżur? czy możliwe jest że tylko jeden zakład opieki (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane