Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Honorowanie prawa jazdy z Hongkongu

  - Kongu może kierować pojazdami w Polsce i UE? Czy w/w osoba może na podstawie posiadanego prawa jazdy uzyskać prawo jazdy uprawniające do kierowania pojazdami na (...)

 • Wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami

  - wzór decyzji o wydaniu prawa jazdy, pozwolenia lub międzynarodowego prawa jazdy, nr 2 - wzór skierowania na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie prawa (...)

 • Młodzi kierowcy będą nadzorowani

  jazdy. - W przypadku cofnięcia prawa jazdy w wyniku uzyskania maksymalnej liczby punktów jego odzyskanie jest możliwe po spełnieniu wszystkich wymagań (...)

 • Porada prawna na temat szkoly prawa jazdy po polsku w holandii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat szkoly prawa jazdy po polsku w holandii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1.  1j.  W przypadku objęcia udziałów (akcji) w spółce albo wkładów (...)

 • Kodeks wykroczeń

  wtedy, gdy może to mieć znaczenie wychowawcze.§ 2. Kara określona w § 1 polega na ogłoszeniu orzeczenia w zakładzie pracy, w uczelni, w miejscu zamieszkania ukaranego, (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy przez funkcjonariusza Policji

  W jakich przypadkach funkcjonariusz Policji może zatrzymać prawo jazdy? Policjant dokonuje zatrzymania fizycznego prawa jazdy w przypadkach wskazanych w art. 135 Prawa (...)

 • Zagraniczne prawo jazdy a jazda w Polsce

  Polskiej odpowiednim pojazdem silnikowym może kierować osoba posiadająca ważne zagraniczne prawo jazdy wydane przez: państwo członkowskie Unii Europejskiej - w okresie ważności prawa (...)

 • Powstają nowe kategorie praw jazdy

  musiał zdobyć dokument kategorii A1 (w wieku 16 lat) lub A2 (w wieku 18 lat). Następnie po 2 letnim okresie posiadania tych uprawnień będzie miał możliwość uzyskania prawa jazdy (...)

 • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

  ważności prawa jazdy. Osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, która zamieszkuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, może otrzymać polskie krajowe prawo jazdy (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  umorzeniu zaległości podatkowej w kwocie 6.188 PLN.2. Podatnik B w 2006 r. uzyskał przychody z pracy wykonywanej w Wielkiej Brytanii w kwocie 10.720 GBP. Jednocześnie podatnik uzyskał (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  przetwarzać w okresie zatrudnienia? W ramach stosunku pracy istnieje nieustanna potrzeba wymiany informacji, w tym o pracowniku. Jej konieczność może wynikać z obowiązków (...)

 • Prawo jazdy od 2013 roku na nowych zasadach

  wchodzące w życie w dniu 19 stycznia 2013 roku zmiany w zakresie egzaminowania kierowców. Egzamin W zakresie egzaminu praktycznego nie będzie zmian, egzamin teoretyczny (...)

 • Wymiana prawa jazdy przez cudzoziemca

  otrzymać polskie krajowe prawo jazdy po oddaniu zagranicznego ważnego prawa jazdy organowi wydającemu prawo jazdy (staroście). Jeśli jednak zagraniczne prawo jazdy (...)

 • Kiedy możliwe jest odliczenie zagranicznych strat od podstawy opodatkowania?

  , które pracują i zamieszkują w Holandii, prawa do wystąpienia o uwzględnienie przychodów ujemnych związanych z jego nieruchomością położoną w Belgii przy (...)

 • Prowadzenie samochodu w Polsce

  . Osoba taka może otrzymać prawo jazdy odpowiedniej kategorii po oddaniu zagranicznego dokumentu organowi wydającemu prawo jazdy. Jeżeli prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie (...)

 • Wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami

  ubiega się o wymianę wydanego za granicą prawa jazdy;w przypadku posiadania w prowadzonych ewidencjach orzeczenia lekarskiego w zakresie przeciwwskazań zdrowotnych do (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  kończyn, szybko uzupełnij płyny z zawartością elektrolitów; dostarczą ich np. napoje dla sportowców. Jeśli po upływie godziny odpoczynku w chłodniejszym miejscu (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  alimentacyjnego, kieruje do starosty wniosek o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy następuje na wniosek tych samych organów (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy

  wyroku sądu.Czy ja mogę bez prawa jazdy prowadzić samochód?. Co ewentualnie może mi grozić za prowadzenie auta bez prawa jazdy? W opisanej sytuacji prawo jazdy zostało (...)

 • Dłużnik alimentacyjny nie siądzie za kierownicą

  noweli. Zatrzymanie prawa jazdy w wyjątkowych sytuacjach Po wejściu w życie nowych regulacji zatrzymanie prawa jazdy będzie możliwe jedynie wtedy, gdy obowiązek (...)

 • Nowe prawo jazdy. Problem dla kierowców?

  ) Termin wymiany prawa jazdy Na podstawie ustawy o kierujących pojazdami, nowe prawa jazdy będą wydawane od dnia 19 stycznia 2013 roku - wszystkie wydane do 18 stycznia 2013 roku będą (...)

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  punktów. Jak będzie po Nowym Roku? po przekroczeniu 24 punktów, zostaniesz skierowany na kurs reedukacyjny jeśli w okresie 5 lat po zaliczeniu kursu ponownie (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju

  badania jednak nie mogę wymienić prawa jazdy, gdyż nie posiadam zameldowania w Polsce (obecnie mieszkam na stałe w Anglii). W jaki sposób mogę wymienić (uaktualnić) to (...)

 • Państwo może zobowiązać kierowców do wymiany bezterminowego prawa jazdy

  Dyrektywa nr 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie praw jazdy ma na celu m.in. wprowadzenie jednolitego wzoru dokumentu prawa jazdy we wszystkich (...)

 • Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy

  kierujący pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu, zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem. W przypadku zatrzymania prawa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane